Po siedmiu z dziewięciu rund Arcymistrzowskiego Turnieju Szachowego Kobiet im. Krystyny Hołuj-Radzikowskiej jedno wiemy na pewno – zwyciężczynię poznamy dopiero w ostatniej rundzie. Wtedy bowiem zmierzą się ze sobą prowadzące obecnie Jolanta Zawadzka z Aliną Kashlinskayą – obie mają  po 5,5 pkt.

W siódmej rundzie reprezentująca Polonię Wrocław Jolanta Zawadzka wygrała z inną reprezentantką Polski Joanną Majdan-Gajewską i dogoniła w klasyfikacji generalnej Rosjankę Alinę Kashlinskayą, która we wtorek zremisowała ze swoją rodaczką Olgą Giryą. Zawadzka i Kashlinskaya mają po 5,5 pkt., a w bezpośrednim starciu zmierzą się w ostatniej rundzie – w czwartek o godz. 10.00. Trzecie miejsce dzielą wspólnie Bułgarka Irina Bulmaga i Ormianka Lilit Mkrtchian (obie po 4 pkt.) i teoretycznie – przy założeniu że Zawadzka i Kashlinskaya przegrają swoje pojedynki w 8 rundzie, a w bezpośrednim starciu w 9 rundzie zremisują – jedna z nich ma jeszcze szansę na zwycięstwo w turnieju, ponieważ i one zmierzą się ze sobą w ostatniej partii. To jednak mało realny scenariusz i wydaje się, że to czwartkowy pojedynek Polki z Rosjanką rozstrzygnie o losach zwycięstwa w turnieju. Oczywiście o ile w środę rywalki nie pokrzyżują szyków tym zawodniczkom. Wyniki można śledzić na żywo na stronie http://wgmradzikowska.pl Początek 8 rundy w środę o godz. 16.00.

Wyniki 7 rundy:
Olga Girya – Alina Kashlinskaya 0,5-0,5
Jolanta Zawadzka – Joanna Majdan-Gajewska 1:0
Inna Gaponenko – Irina Bulmaga 0:1
Monika Soćko – Cristina-Adela Foisor 1:0
Lilit Mkrtchian – Karina Szczepkowska-Horowska 0,5-0,5

W 8 rundzie (środa, godz. 16.00) zagrają: Alina Kashlinskaya – Karina Szczepkowska-Horowska, Cristina-Adela Foisor – Lilit Mkrtchian, Irina Bulmaga – Monika Soćko, Joanna Majdan-Gajewska – Inna Gaponenko, Olga Girya – Jolanta Zawadzka.