W środę w siedzibie Polonii Wrocław rozpoczął się Arcymistrzowski Turniej Szachowy Kobiet im. Krystyny Hołuj-Radzikowskiej. Po części oficjalnej zawodniczki rozpoczęły zmagania. Znamy już wyniki 1 rundy!

Zanim zawodniczki przystąpiły do rywalizacji odbyło się uroczyste rozpoczęcie turnieju. W obecności zaproszonych gości ze świata biznesu, nauki i polityki arcymistrz i zawodnik Polonii Wrocław Wojciech Moranda przedstawił wszystkie szachistki zarówno w polskim, jak i angielskim języku. Później przyszedł czas na rywalizację. Turniej od porażki rozpoczęły reprezentantki Polski: Monika Soćko (z Olgą Giryą) i Karina Szczepkowska-Horowska (z Iriną Bulmagą), a Joanna Majdan Gajewska zremisowała z dobrze znaną we Wrocławiu Ormianką Lilit Mkrtchian. Zwycięstwo odniosła natomiast reprezentująca Polonię Jolanta Zawadzka, która pokonała Ukrainkę Innę Gaponenko. Wygrała także reprezentująca Rosję Alina Kashlinskaya, która pokonała doświadczoną Cristinę-Adelę Foisor.

W drugiej rundzie dojdzie do polskich pojedynków: Zawadzka zagra z Soćko, a Szczepkowska-Horowska z Majdan-Gajewską. Wyniki można śledzić na żywo na stronie http://wgmradzikowska.pl Początek 2 rundy w czwartek o godz. 16.00.

Wyniki 1 rundy:
Irina Bulmaga – Karina Szczepkowska-Horowska 1-0
Cristina-Adela Foisor – Alina Kashlinskaya 0-1
Olga Girya – Monika Soćko 1-0
Joanna Majdan-Gajewska – LIlit Mkrtchian 0,5-0,5
Jolanta Zawadzka – Inna Gaponenko 1-0

W 2 rundzie (czwartek, godz. 16.00) zagrają: Alina Kashlinskaya – Inna Gaponenko, Monika Soćko – Jolanta Zawadzka, Lilit Mkrtchian – Olga Girya, Karina Szczepkowska-Horowska – Joanna Majdan-Gajewska, Cristina-Adela Foisor – Irina Bulmaga.