W środę we Wrocławiu rozpocznie się Arcymistrzowski Turniej Szachowy Kobiet im. Krystyny Hołuj-Radzikowskiej. Tym razem obsada turnieju będzie najsilniejsza w jego historii. – Średni ranking turnieju będzie wyższy niż poprzednich latach. Nasze zaproszenia przyjęły bardzo silne zawodniczki – potwierdza Jolanta Zawadzka z Polonii Wrocław, która będzie łączyć pracę w roli organizatora w z grą w turnieju.

W turnieju zobaczymy bardzo silne zawodniczki – oprócz reprezentantek Polski będą to także m.in. utytułowane Rosjanki: Olga Girya i Alina Kashlinskaya, medalistki Mistrzostw Świata i Mistrzostw Europy. Mimo silnej obsady walkę o zwycięstwom turnieju zapowiada zawodniczka Polonii Jolanta Zawadzka, która tradycyjnie grę w turnieju będzie łączyć z funkcją organizatora i dyrektora turnieju. – Pewne doświadczenie w kwestiach organizacyjnych zdobyłam już podczas dwóch poprzednich edycji turnieju. Tym razem moja rola organizatora będzie nieco mniejsza, ponieważ chcę poważnie podejść sportowo do tego turnieju, dobrze się przygotować i dobrze zagrać, co nie udawało mi się w poprzednich latach. Teraz forma jest, trochę zyskałam na rankingu i chcę walczyć o zwycięstwo – zapowiada wrocławska szachistka.

Zmagania potrwają od 16 do 24 września – codziennie w siedzibie Klubu Szachowego Polonia przy ul. Wita Stwosza. – Na pewno zorganizujemy wycieczkę i zwiedzanie miasta. Gramy w samym centrum miasta, więc nawet w ramach spaceru przed rozgrywkami zawodniczki będą mogły zobaczyć piękny wrocławski Rynek – wyjaśnia Zawadzka. Zmagania na żywo będzie można śledzić na stronie turnieju pod adresem http://wgmradzikowska.pl

Uczestniczki wrocławskiego turnieju: Olga Girya (Rosja, ranking FIDE: 2483), Monika Soćko (Polska, 2456), Lilit Mkrtchian (Armenia, 2440), Jolanta Zawadzka (Polska, 2430), Alina Kashlinskaya (Rosja, 2424), Inna Gaponenko (Ukraina, 2402), Karina Szczepkowska-Horowska (Polska, 2395), Joanna Majdan-Gajewska (Polska, 2391), Irina Bulmaga (Rumunia, 2372), Cristina-Adela Foisor (Rumunia, 2361).