Polonia jedzie na turniej do Mariańskich Łaźni

W sobotę 16 stycznia rozpocznie się międzynarodowy turniej szachowy w Mariańskich Łaźniach. W turnieju open, jak i w kołówkach na normę mistrza międzynarodowego, zobaczymy w sumie aż 21 reprezentantów Polonii Wrocław! Zawody potrwają do 23 stycznia.

Zawodnicy Polonii co roku licznie odwiedzają Mariańskie Łaźnie, by rywalizować w tamtejszym turnieju. Podobnie będzie także w tym roku, bo do Czech wybiera się aż 21 zawodników wrocławskiego klubu, a oprócz tego także trenerzy i rodzice młodych zawodników, co czyni naszą ekipę niezwykle liczną. Jak zawsze podczas wyjazdu nie zabraknie czasu nie tylko na szachy, ale też na wspólne na zajęcia integracyjne. Opiekę trenerska nad zawodnikami będą sprawować Artur Czyż, Paulina Cagara i Mirosław Perdek.

– Już tradycją w naszym klubie stał się wyjazd na zgrupowanie do Mariańskich Łaźni. Jest ono nagrodą dla medalistów zeszłorocznych Mistrzostw Polski, ale jest także otwarte dla innych zawodników naszego klubu oraz rodziców. Podczas zgrupowania Poloniści wezmą udział w turnieju szachowym, w którym – pod okiem trenerów klubowych – będą mogli przygotować się do mistrzostw kraju. Oprócz treningu ważnym aspektem zgrupowania jest integracja zawodników, rodziców oraz kadry trenerskiej. Liczę, iż wyjazd ten będzie tak udany, jak w poprzednich latach, a zawodnicy wyniosą z niego wiele cennych doświadczeń i miłych wspomnień – mówi Artur Czyż, dyrektor Polonii.

Nasi zawodnicy wystąpią w trzech turniejach. Czworo z nich będzie rywalizować w kołówkach na normę mistrza międzynarodowego: Kacper Grela w turnieju B1 – lista startowa TUTAJ, a Kamil Nowak, Szymon Gumularz i Mariola Woźniak w turnieju B2 – lista startowa TUTAJ.

Kolejnych siedemnaścioro zawodników Polonii zagra w tradycyjnym turnieju open, w którym rywalizować będzie ponad 100 zawodników. Dobre wyniki to szansa na zyski rankingowe. W turnieju open zagrają: Andrzej Dadełło, Maciej Świcarz, Przemysław Piotrowski, Tomasz Motyl, Katarzyna Dwilewicz, Patrycja Szulc, Agata Dwilewicz, Paweł Korolewicz, Barbara Dadełło, Jakub Dołharz, Magdalena Pawicka, Grzegorz Kraszewski, Piotr Madajczak, Anna Krzyżosiak, Marta Krzyżosiak, Sandra Najdecka i Dobromiła Szewc. Pełna lista startowa dostępna jest TUTAJ.

Na bieżąco będziemy informować o postępach naszych zawodników, za których trzymamy kciuki! Zdjęcia z turnieju będziemy publikować także na naszej stronie na Facebooku – TUTAJ.

By |2016-04-06T09:00:54+00:0014 Styczeń, 2016|Categories: BLOG, Starty Polonistów, Turnieje na świecie|Tags: |Możliwość komentowania Polonia jedzie na turniej do Mariańskich Łaźni została wyłączona

About the Author: