Za nami czwarta runda Ekstraligi Juniorów w której VOTUM SA Polonia Wrocław odniosła zwycięstwo w derbach Wrocławia nad drużyną MUKS MDK Wrocław Śródmieście! Niestety nasza druga drużyna poniosła porażkę w I Lidze Juniorów.

Czwarta runda rozgrywek Ekstraligi Juniorów przyniosła nam derbowy pojedynek pomiędzy drużynami z Wrocławia, który pewnie wygraliśmy 5-1! Zwycięstwa dla VOTUM SA Polonia Wrocław przeciwko MUKS MDK Śródmieście Wrocław, odnieśli: Kamil Nowak, Szymon Gumularz, Maciej Czopor, Aleksandra Dadełło oraz Magdalena Harazińska, przegrał Radosław Dytman. Gratulacje!

Niestety czwarta runda w wykonaniu MDK Fabryczna Polonia Wrocław nie była najlepsza 🙁 Po raz drugi z rzędu przegrywamy w rozgrywkach I Ligi Juniorów, tym raz z UKS Korona Gdańsk 1,5-4,5. Dla naszej drużyny jedyne zwycięstwo odniósł Przemysław Piotrowski (4 pkt z 4), zremisował Krzysztof Kanicki i porażki zanotowali Mateusz Baran, Piotr Madajczak, Karolina Kalinowska oraz Magdalena Pawicka.

EKSTRALIGA JUNIORÓW

MUKS MDK Śródmieście Wrocław – VOTUM SA Polonia Wrocław 1 – 5

Korpalski Maciej (1968) – Nowak Kamil (2313) 0-1
Gumularz Szymon – Hołownia Michał (1926) 1-0
Kawaler Adam (1761) – Czopor Maciej (2016) 0-1
Dytman Radosław (1479) – Kosior Jan (1524) 0-1
Frej Zofia (1929) – Dadełło Aleksandra (1958) 0-1
Harazińska Magdalena (1811)Czarniecka Aleksandra (1631) 1-0

Wyniki 4 rundy:

Krakowski Klub Szachistów 1893 – KSz Stilon Gorzów Wlkp. 3 – 3
MUKS „Stoczek 45” Białystok – Klub Szachowy Polonia Warszawa 1,5 – 4,5
MUKS MDK Śródmieście Wrocław – VOTUM SA Polonia Wrocław 1 – 5
ŻKSz Żary – UKS Rodło Opole 1,5 – 4,5
MKSz Rybnik – KSz Hetman Katowice 1,5 – 4,5

Wyniki indywidualne VOTUM SA Polonia Wrocław:
.No. Tytuł Nazwisko i imię FIDE Rok ur. R 1 R 2 R 3 R 4 R 5 R 6 R 7 R 8 R 9
1* k+ Nowak, Kamil 2313 1999 1 ½ ½ 1
2* FM Grela, Kacper 2274 2000 0 1 0
3* I++ Czopor, Maciej 2016 2004 ½ 1 1 1
4* II+ Dytman, Radosław 1479 2002 ½ 1 ½ 0
5* I++ Dadełło, Aleksandra 1958 1998 1 0 1 1
6* I++ Harazińska, Magdalena 1811 2003 ½ 1 0 1
7 I++ Gumularz, Szymon 2267 2001 1
Tabela po 4 rundach:
No. Nazwa drużyny Śr. rank. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Match Points
1 UKS Rodło Opole 2030 5,5 3,5 4,5 4,5 8.0
2 KSz “HETMAN” Katowice 2053 4,5 4,0 3,5 3,5 8.0
3 Votum SA „Polonia” Wrocław 1975 3,5 5,0 3,0 4,5 7.0
4 Klub Szachowy Polonia Warszawa 2006 2,5 5,0 4,5 4,0 6.0
5 MKSz Rybnik 1837 1,5 4,0 1,0 5,0 4.0
6 Krakowski Klub Szachistów 1893 1836 1,0 2,0 3,0 4,0 3.0
7 MUKS MDK Śródmieście Wrocław 1778 0,5 2,0 1,0 5,0 2.0
8 MUKS „Stoczek 45” Białystok 2073 2,5 2,5 3,0 1,5 1.0
9 KSz „Stilon” Gorzów Wlkp. 1806 1,5 1,5 2,0 3,0 1.0
10 ŻKSz Żary 1719 1,5 2,5 1,0 2,0 0.0
Kojarzenia 5 rundy (środa, godz. 9:00):

KSz Hetman Katowice – Krakowski Klub Szachistów 1893
UKS Rodło Opole – MKSz Rybnik
VOTUM SA Polonia Wrocław – ŻKSz Żary
Klub Szachowy Polonia Warszawa – MUKS MDK Śródmieście Wrocław
KSz Stilon Gorzów Wlkp. – MUKS „Stoczek 45” Białystok

Pełne wyniki 4 rundy – TUTAJ
Transmisja partii – TUTAJ

I LIGA JUNIORÓW

UKS Korona Gdańsk – MDK Fabryczna Polonia Wrocław 4,5 – 1,5

Kindler Przemysław (2099) – Piotrowski Przemysław (2201) 0-1
Kanicki Krzysztof (2147) – Paziak Patryk (1745) 1/2
Godzwon Iwo (2059) – Baran Mateusz (1411) 1-0
Madajczak Piotr (1479) – Banach Jakub (1573) 0-1
Kindler Karolina (1714) – Kalinowska Karolina (1544) 1-0
Pawicka Magdalena (1600) – Jarocka Liwia (1797) 0-1

Wyniki 4 rundy:

MMKS Wieniawa Leszno – UKS Hetman Koronny Trzebinia 0,5 – 5,5
AKSz Hetman-Politechnika Koszalińska – UKS Ognisko Rydułtowy 1,5 – 4,5
LKSz GCKiP Czarna – Javena-Hańcza Suwałki 2 – 4
UKS Korona Gdańsk – MDK Fabryczna Polonia Wrocław 4,5 -1,5
TS Wisła Kraków – KS Laura Chylice 1,5 – 4,5

Tabela po 4 rundach:
No. Nazwa drużyny Śr. rank. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Match Points
1 Javena – Hańcza Suwałki 1831 4,0 6,0 4,0 5,0 8.0
2 KS Laura Chylice 1986 5,5 2,5 4,5 5,0 6.0
3 UKS Korona Gdańsk 1863 0,5 4,5 4,5 5,0 6.0
4 LKSz GCKiP Czarna 1849 2,0 3,5 3,5 5,0 6.0
5 UKS Hetman Koronny Trzebinia 1722 0,0 4,0 3,0 5,5 5.0
6 UKS Ognisko Rydułtowy 1855 2,0 2,0 4,5 5,5 4.0
7 MDK Fabryczna Polonia Wrocław 1749 1,5 2,5 3,0 3,0 2.0
8 TS Wisła Kraków 1683 1,5 1,5 1,0 5,0 2.0
9 AKSz Hetman-Politechnika Koszalińska 1679 1,0 1,0 1,5 3,0 1.0
10 MMKS Wieniawa Leszno 1542 1,0 0,5 0,5 1,0 0.0
Kojarzenia 5 rundy (środa, godz. 9:00):

KS Laura Chylice – MMKS Wieniawa Leszno
MDK Fabryczna Polonia Wrocław – TS Wisła Kraków
Javena-Hańcza Suwałki – UKS Korona Gdańsk
UKS Ognisko Rydułtowy – LKSz GCKiP Czarna
UKS Hetman Koronny Trzebinia – AKSz Hetman-Politechnika Koszalińska

Pełne wyniki 4 rundy – TUTAJ
Transmisja partii – TUTAJ