Ligi juniorskie za półmetkiem! W 5 rundzie Ekstraligi Juniorów VOTUM SA Polonia Wrocław ponownie zwycięża 5-1! Kolejną porażkę zanotowali niestety nasi młodzi zawodnicy z drugiej drużyny.

W piątej rundzie Ekstraligi Juniorów powtarzamy wynik z czwartej rundy i VOTUM SA Polonia Wrocław zwycięża z ŻKSz Żary 5-1! Zwycięstwa odnieśli: Kamil Nowak, Szymon Gumularz, Maciej Czopor, Aleksandra Dadełło oraz Magdalena Harazińska, przegrał Radosław Dytman. Gratulacje!

MDK Fabryczna Polonia Wrocław niestety poniosła kolejną porażkę w I Lidze Juniorów. Naszym pogromcą okazała się drużyna TS Wisła Kraków, z którą przegrywamy 2-4. Zwycięstwo odniósł Przemysław Piotrowski, który na I desce ma komplet punktów (5 z 5), zremisował Krzysztof Kanicki oraz Magdalena PAwicka, przegrali Mateusz Baran, Piotr Madajczak, Karolina Kalinowska.

EKSTRALIGA JUNIORÓW

VOTUM SA Polonia Wrocław – ŻKSz Żary 5 – 1

Nowak Kamil (2313) – Kucza Karol (2294) 1-0
Wołoch Oskar (2164) – Gumularz Szymon (2267) 0-1
Czopor Maciej (2016) – Kalemba Igor (1041) 1-0
Górkiewicz Mateusz (1562) – Dytman Radosław (1479) 1-0
Dadełło Aleksandra (1958) – Buchta Agnieszka (1653) 1-0
Karłyk Maria (1600) – Harazińska Magdalena (1811) 0-1

Wyniki 5 rundy:

KSz Hetman Katowice – Krakowski Klub Szachistów 1893 4,5 – 1,5
UKS Rodło Opole – MKSz Rybnik 3,5 – 2,5
VOTUM SA Polonia Wrocław – ŻKSz Żary 5 – 1
Klub Szachowy Polonia Warszawa – MUKS MDK Śródmieście Wrocław 4 – 2
KSz Stilon Gorzów Wlkp. – MUKS „Stoczek 45” Białystok 2 – 4

Wyniki indywidualne VOTUM SA Polonia Wrocław:
No. Tytuł Nazwisko i imię FIDE Rok ur. R 1 R 2 R 3 R 4 R 5 R 6 R 7 R 8 R 9
1* k+ Nowak, Kamil 2313 1999 1 ½ ½ 1  1
2* FM Grela, Kacper 2274 2000 0 1 0
3* I++ Czopor, Maciej 2016 2004 ½ 1 1 1  1
4* II+ Dytman, Radosław 1479 2002 ½ 1 ½ 0  0
5* I++ Dadełło, Aleksandra 1958 1998 1 0 1 1  1
6* I++ Harazińska, Magdalena 1811 2003 ½ 1 0 1  1
7 I++ Gumularz, Szymon 2267 2001 1  1
Tabela po 5 rundach:
No. Nazwa drużyny Śr. rank. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Match Points
1 UKS Rodło Opole 2030 3,5 3,5 5,5 4,5 4,5 10.0
2 KSz “HETMAN” Katowice 2053 4,5 3,5 4,5 4,0 3,5 10.0
3 Votum SA „Polonia” Wrocław 1975 3,5 3,0 5,0 4,5 5,0 9.0
4 Klub Szachowy Polonia Warszawa 2006 2,5 4,5 5,0 4,0 4,0 8.0
5 MKSz Rybnik 1837 2,5 1,5 4,0 1,0 5,0 4.0
6 MUKS „Stoczek 45” Białystok 2073 2,5 2,5 3,0 1,5 4,0 3.0
7 Krakowski Klub Szachistów 1893 1836 1,5 1,0 2,0 3,0 4,0 3.0
8 MUKS MDK Śródmieście Wrocław 1778 0,5 2,0 1,0 2,0 5,0 2.0
9 KSz „Stilon” Gorzów Wlkp. 1806 1,5 1,5 2,0 2,0 3,0 1.0
10 ŻKSz Żary 1719 1,5 2,5 1,0 1,0 2,0 0.0
Kojarzenia 6 rundy (czwartek, godz. 9:00):

Krakowski Klub Szachistów 1893 – MUKS „Stoczek 45” Białystok
MUKS MDK Śródmieście Wrocław – KSz Stilon Gorzów Wlkp.
ŻKSz Żary – Klub Szachowy Polonia Warszawa
MKSz Rybnik – VOTUM SA Polonia Wrocław
KSz Hetman Katowice – UKS Rodło Opole

Pełne wyniki 5 rundy – TUTAJ
Transmisja partii – TUTAJ

I LIGA JUNIORÓW

MDK Fabryczna Polonia Wrocław – TS Wisła Kraków 2 – 4

Piotrowski Przemysław (2201) – Krzemiński Sebastian (1818) 1-0
Urbański Wojciech (1723) – Kanicki Krzysztof (2147) 1/2
Baran Mateusz (1411) – Warchoł Bartosz (1702) 0-1
Kulesza Andrzej (1675) – Madajczak Piotr (1479) 1-0
Kalinowska Karolina (1544) – Waszczuk Patrycja (1867) 0-1
Myśliwiec Natalia (1311) – Pawicka Magdalena (1600) 1/2

Wyniki 5 rundy:

KS Laura Chylice – MMKS Wieniawa Leszno 5,5 – 0,5
MDK Fabryczna Polonia Wrocław – TS Wisła Kraków 2 – 4
Javena-Hańcza Suwałki – UKS Korona Gdańsk 4 – 2
UKS Ognisko Rydułtowy – LKSz GCKiP Czarna 3 – 3
UKS Hetman Koronny Trzebinia – AKSz Hetman-Politechnika Koszalińska 4,5 – 1,5

Tabela po 5 rundach:
No. Nazwa drużyny Śr. rank. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Match Points
1 Javena – Hańcza Suwałki 1831 4,0 6,0 4,0 4,0 5,0 10.0
2 KS Laura Chylice 1986 2,5 5,5 4,5 5,0 5,5 8.0
3 LKSz GCKiP Czarna 1849 2,0 3,5 3,0 5,0 3,5 7.0
4 UKS Hetman Koronny Trzebinia 1722 0,0 4,0 3,0 4,5 5,5 7.0
5 UKS Korona Gdańsk 1863 2,0 0,5 4,5 4,5 5,0 6.0
6 UKS Ognisko Rydułtowy 1855 2,0 3,0 2,0 4,5 5,5 5.0
7 TS Wisła Kraków 1683 1,5 1,0 1,5 4,0 5,0 4.0
8 MDK Fabryczna Polonia Wrocław 1749 2,5 3,0 1,5 2,0 3,0 2.0
9 AKSz Hetman-Politechnika Koszalińska 1679 1,0 1,0 1,5 1,5 3,0 1.0
10 MMKS Wieniawa Leszno 1542 0,5 0,5 1,0 0,5 1,0 0.0
Kojarzenia 6 rundy (czwartek, godz. 9:00):

MMKS Wieniawa Leszno – AKSz Hetman-Politechnika Koszalińska
LKSz GCKiP Czarna – UKS Hetman Koronny Trzebinia
UKS Korona Gdańsk – UKS Ognisko Rydułtowy
TS Wisła Kraków – Javena-Hańcza Suwałki
KS Laura Chylice – MDK Fabryczna Polonia Wrocław

Pełne wyniki 5 rundy – TUTAJ
Transmisja partii – TUTAJ