Kolejne zwycięstwo VOTUM SA Polonia Wrocław w Ekstralidze Juniorów! Niestety czwartą porażkę z rzędu zanotowała drużyna MDK Fabryczna Polonia Wrocław.

VOTUM SA Polonia Wrocław odniosła 5 zwycięstwo w Ekstralidze Juniorów (przy jednym remisie)! W szóstej rundzie pokonaliśmy MKSz Rybnik 4-2. Zwycięstwa zanotowały Aleksandra Dadełło oraz Magdalena Harazińska, zremisowali Kamil Nowak, Szymon Gumularz, Maciej Czopor oraz Radosław Dytman. Gratulacje!

Szósta runda I Ligi Juniorów przyniosła MDK Fabryczna Polonia Wrocław czwartą porażkę z rzędu. Nasz zespół przegrał 1-5 z KS Laura Chylice. Zremisowali Przemysław Piotrowski oraz Krzysztof Kanicki, porażki odnieśli Mateusz Baran, Piotr Madajczak, Karolina Kalinowska, Magdalena Pawicka.

EKSTRALIGA JUNIORÓW

20160728_090055

Drużyna VOTUM SA Polonia Wrocław podczas VI rundy (od lewej): Kamil Nowak, Szymon Gumularz, Maciej Czopor, Radosław Dytman, Aleksandra Dadełło, Magdalena Harazińska, zdjęcie: Mirosław Perdek

MKSz Rybnik – VOTUM SA Polonia Wrocław 2 – 4

Kozioł Kamil (2270) – Nowak Kamil (2313) 1/2
Gumularz Szymon (2267) – Żyłka Stanisław (2239) 1/2
Posłuszny Tomasz (1555) – Czopor Maciej (2016) 1/2
Dytman Radosław (1479) – Oleksy Krzysztof (1569) 1/2
Cieślak Wiktoria (1983) – Dadełło Aleksandra (1958) 0-1
Harazińska Magdalena (1811) – Króliczek Gabriela (1404) 1-0

Wyniki 6 rundy:

Krakowski Klub Szachistów 1893 – MUKS „Stoczek 45” Białystok 1,5 – 4,5
MUKS MDK Śródmieście Wrocław – KSz Stilon Gorzów Wlkp. 2,5 – 3,5
ŻKSz Żary – Klub Szachowy Polonia Warszawa 1,5 – 4,5
MKSz Rybnik – VOTUM SA Polonia Wrocław 2 – 4
KSz Hetman Katowice – UKS Rodło Opole 4 – 2

Wyniki indywidualne VOTUM SA Polonia Wrocław:
S.No. Tytuł Nazwisko i imię FIDE Rok ur. R 1 R 2 R 3 R 4 R 5 R 6 R 7 R 8 R 9
1* k+ Nowak, Kamil 2313 1999 1 ½ ½ 1 1 ½
2* FM Grela, Kacper 2274 2000 0 1 0
3* I++ Czopor, Maciej 2016 2004 ½ 1 1 1 1 ½
4* II+ Dytman, Radosław 1479 2002 ½ 1 ½ 0 0 ½
5* I++ Dadełło, Aleksandra 1958 1998 1 0 1 1 1 1
6* I++ Harazińska, Magdalena 1811 2003 ½ 1 0 1 1 1
7 I++ Gumularz, Szymon 2267 2001 1 1 ½
Tabela po 6 rundach:
No. Nazwa drużyny Śr. rank. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Match Points
1 KSz “HETMAN” Katowice 2053 4,0 3,5 4,5 4,5 4,0 3,5 12.0
2 Votum SA „Polonia” Wrocław 1975 3,5 3,0 4,0 4,5 5,0 5,0 11.0
3 Klub Szachowy Polonia Warszawa 2006 2,5 4,5 4,0 5,0 4,0 4,5 10.0
4 UKS Rodło Opole 2030 2,0 3,5 3,5 4,5 5,5 4,5 10.0
5 MUKS „Stoczek 45” Białystok 2073 2,5 3,0 1,5 2,5 4,0 4,5 5.0
6 MKSz Rybnik 1837 1,5 2,0 2,5 4,0 1,0 5,0 4.0
7 KSz „Stilon” Gorzów Wlkp. 1806 1,5 2,0 1,5 2,0 3,0 3,5 3.0
8 Krakowski Klub Szachistów 1893 1836 1,5 1,0 1,5 2,0 3,0 4,0 3.0
9 MUKS MDK Śródmieście Wrocław 1778 2,0 1,0 2,0 0,5 5,0 2,5 2.0
10 ŻKSz Żary 1719 2,5 1,0 1,5 1,5 1,0 2,0 0.0
Kojarzenia 7 rundy (piątek, godz. 9:00):

UKS Rodło Opole – Krakowski Klub Szachistów 1893
VOTUM SA Polonia Wrocław – KSz Hetman Katowice
Klub Szachowy Polonia Warszawa – MKSz Rybnik
KSz Stilon Gorzów Wlkp. – ŻKSz Żary
MUKS „Stoczek 45” Białystok – MUKS MDK Śródmieście Wrocław

Pełne wyniki 6 rundy – TUTAJ
Transmisja partii – TUTAJ

I LIGA JUNIORÓW

20160728_090149

Drużyna MDK Fabryczna Polonia Wrocław podczas VI rundy (od prawej): Magdalena Pawicka, Karolina Kalinowska, Piotr Madajczak, Mateusz Baran, Krzysztof Kanicki, Przemysław Piotrowski, zdjęcie: Mirosław Perdek

KS Laura Chylice – MDK Fabryczna Polonia Wrocław 5 – 1

Winiarski Mikołaj (2209) – Piotrowski Przemysław (2201) 1/2
Kanicki Krzysztof (2147) – Chylewski Patryk (2162) 1/2
Sanz Wawer Daniel (1964) – Baran Mateusz (1411) 1-0
Madajczak Piotr (1479) – Kokoszczyński Jan (1927) 0-1
Olechnicka Karolina (1883) – Kalinowska Karolina (1544) 1-0
Pawicka Magdalena (1600) – Mościcka Pola (1769) 0-1

Wyniki 6 rundy:

MMKS Wieniawa Leszno – AKSz Hetman-Politechnika Koszalińska 2 – 4
LKSz GCKiP Czarna – UKS Hetman Koronny Trzebinia 3 – 3
UKS Korona Gdańsk – UKS Ognisko Rydułtowy 2 – 4
TS Wisła Kraków – Javena-Hańcza Suwałki 1,5 – 4,5
KS Laura Chylice – MDK Fabryczna Polonia Wrocław 5 – 1

Tabela po 6 rundach:
No. Nazwa drużyny Śr. rank. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Match Points
1 Javena – Hańcza Suwałki 1831 4,0 6,0 4,0 4,0 4,5 5,0 12.0
2 KS Laura Chylice 1986 2,5 5,5 4,5 5,0 5,0 5,5 10.0
3 LKSz GCKiP Czarna 1849 2,0 3,5 3,0 3,0 5,0 3,5 8.0
4 UKS Hetman Koronny Trzebinia 1722 0,0 3,0 4,0 4,5 3,0 5,5 8.0
5 UKS Ognisko Rydułtowy 1855 2,0 3,0 2,0 4,0 4,5 5,5 7.0
6 UKS Korona Gdańsk 1863 2,0 0,5 2,0 4,5 4,5 5,0 6.0
7 TS Wisła Kraków 1683 1,5 1,5 1,0 1,5 4,0 5,0 4.0
8 AKSz Hetman-Politechnika Koszalińska 1679 1,0 1,0 1,5 1,5 3,0 4,0 3.0
9 MDK Fabryczna Polonia Wrocław 1749 1,0 2,5 3,0 1,5 2,0 3,0 2.0
10 MMKS Wieniawa Leszno 1542 0,5 0,5 0,5 1,0 1,0 2,0 0.0
Kojarzenia 7 rundy (piątek, godz. 9:00):

MDK Fabryczna Polonia Wrocław – MMKS Wieniawa Leszno
Javena-Hańcza Suwałki – KS Laura Chylice
UKS Ognisko Rydułtowy – TS Wisła Kraków
UKS Hetman Koronny Trzebinia – UKS Korona Gdańsk
AKSz Hetman-Politechnika Koszalińska – LKSz GCKiP Czarna

Pełne wyniki 6 rundy – TUTAJ
Transmisja partii – TUTAJ