Niestety w 8 rundzie Ekstraligi Juniorów drużyna VOTUM SA Polonia Wrocław przegrywa w meczu na szczycie z UKS Rodło Opole.

Po remisie w 7 rundzie z silną ekipą z Katowic, w 8 rundzie przyszło zmierzyć się nam z obrońcą mistrzowskiego tytułu sprzed roku UKS Rodło Opole. Niestety zawodnicy VOTUM SA Polonia Wrocław przegrali ważny pojedynek 2-4 🙁 Warto wspomnieć, że była to nasza pierwsza porażka w lidze. Przegrali wszyscy nasi Panowie, punkty zdobyły tylko Panie (dwa zwycięstwa).

EKSTRALIGA JUNIORÓW

20160730_090124

Drużyna VOTUM SA Polonia Wrocław podczas VIII rundy (od lewej): Kamil Nowak, Szymon Gumularz, Maciej Czopor, Radosław Dytman, Aleksandra Dadełło, Magdalena Harazińska oraz Przemysław Piotrowski (w koszulce z napisem naszego sponsora) zdjęcie: Mirosław Perdek

UKS Rodło Opole – VOTUM SA Polonia Wrocław 4 – 2

Wiśniewski Michał (2235) – Nowak Kamil (2313) 1-0
Gumularz Szymon (2267) – Pułtorak Jan (2296) 0-1
Teclaf Paweł (2191) – Czopor Maciej (2016) 1-0
Dytman Radosław (1479) – Ogłaza Oskar (2107) 0-1
Kopica Paulina (1899) – Dadełło Aleksandra (1958) 0-1
Harazińska Magdalena (1811) – Sowa Wiktoria (1539) 1-0

Wyniki 8 rundy:

Krakowski Klub Szachistów 1893 – MUKS MDK Śródmieście Wrocław 3 – 3
ŻKSz Żary – MUKS „Stoczek 45” Białystok 0,5 – 5,5
MKSz Rybnik – KSz Stilon Gorzów Wlkp 3 – 3
KSz Hetman Katowice – Klub Szachowy Polonia Warszawa 3 – 3
UKS Rodło Opole – VOTUM SA Polonia Wrocław 4 – 2

Wyniki indywidualne VOTUM SA Polonia Wrocław:
S.No. Tytuł Nazwisko i imię FIDE Rok ur. R 1 R 2 R 3 R 4 R 5 R 6 R 7 R 8 R 9
1* k+ Nowak, Kamil 2313 1999 1 ½ ½ 1 1 ½ 0  0
2* FM Grela, Kacper 2274 2000 0 1 0
3* I++ Czopor, Maciej 2016 2004 ½ 1 1 1 1 ½  1  0
4* II+ Dytman, Radosław 1479 2002 ½ 1 ½ 0 0 ½  1  0
5* I++ Dadełło, Aleksandra 1958 1998 1 0 1 1 1 1  0  1
6* I++ Harazińska, Magdalena 1811 2003 ½ 1 0 1 1 1  1  1
7 I++ Gumularz, Szymon 2267 2001 1 1 ½  0  0
Tabela po 8 rundach:
No. Team name Local 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Match Points
1 UKS Rodło Opole 2030 2,0 4,0 3,5 3,5 4,5 4,0 5,5 4,5 14.0
2 KSz “HETMAN” Katowice 2053 4,0 3,0 3,0 3,5 4,5 4,5 4,0 3,5 14.0
3 Klub Szachowy Polonia Warszawa 2006 3,0 2,5 4,5 3,0 4,0 5,0 4,0 4,5 12.0
4 Votum SA „Polonia” Wrocław 1975 2,0 3,0 3,5 3,0 4,0 4,5 5,0 5,0 12.0
5 MUKS „Stoczek 45” Białystok 2073 2,5 2,5 1,5 3,0 4,0 4,5 3,5 5,5 9.0
6 MKSz Rybnik 1837 2,5 1,5 3,0 2,0 3,0 4,0 1,0 5,0 6.0
7 KSz „Stilon” Gorzów Wlkp. 1806 1,5 2,0 1,5 2,0 3,0 3,0 3,5 4,0 6.0
8 Krakowski Klub Szachistów 1893 1836 2,0 1,5 1,0 1,5 2,0 3,0 3,0 4,0 4.0
9 MUKS MDK Śródmieście Wrocław 1778 0,5 2,0 2,0 1,0 2,5 5,0 2,5 3,0 3.0
10 ŻKSz Żary 1719 1,5 2,5 1,5 1,0 0,5 1,0 2,0 2,0 0.0
Kojarzenia 9 rundy (niedziela, godz. 8:30):

VOTUM SA Polonia Wrocław – Krakowski Klub Szachistów 1893
Klub Szachowy Polonia Warszawa – UKS Rodło Opole
KSz Stilon Gorzów Wlkp – KSz Hetman Katowice
MUKS „Stoczek 45” Białystok – MKSz Rybnik
MUKS MDK Śródmieście Wrocław – ŻKSz Żary

Pełne wyniki 8 rundy – TUTAJ
Transmisja partii – TUTAJ