Rozgrywki Ekstraligi Juniorów za nami! Podczas zawodów w Suchedniowie 22-31.07.2016 drużyna VOTUM SA Polonia Wrocław zdobyła brązowy medal. Poniżej podsumowanie występu naszych zawodników.

EKSTRALIGA JUNIORÓW

20160723_200914

VOTUM SA Polonia Wrocław podczas Ekstraligi Juniorów, pierwszy rząd (od lewej): Maciej Czopor, Magdalena Harazińska, Szymon Gumularz, Kamil Nowak, Aleksandra Dadełło, drugi rząd (od lewej): Mirosław Perdek (trener), Radosław Dytman, Kacper Grela, Jakub Żeberski (trener)

Trenerzy: Mirosław Perdek oraz Jakub Żeberski

Trenerzy o wyniku w lidze – TUTAJ

Wyniki Ekstraligi Juniorów 2016 – TUTAJ

Wyniki naszego zespołu w poszczególnych rundach:

Runda 1 – VOTUM SA Polonia Wrocław – Klub Szachowy Polonia Warszawa 3,5 – 2,5
Runda 2 – VOTUM SA Polonia Wrocław – KSz Stilon Gorzów Wlkp. 4,5 – 1,5
Runda 3 – VOTUM SA Polonia Wrocław – MUKS „Stoczek 45” Białystok 3 – 3
Runda 4 – VOTUM SA Polonia Wrocław – MUKS MDK Śródmieście Wrocław 5 – 1
Runda 5 – VOTUM SA Polonia Wrocław – ŻKSz Żary 5 – 1
Runda 6 – VOTUM SA Polonia Wrocław – MKSz Rybnik 4 – 2
Runda 7 – VOTUM SA Polonia Wrocław – KSz Hetman Katowice 3 – 3
Runda 8 – VOTUM SA Polonia Wrocław – UKS Rodło Opole 2 – 4
Runda 9 – VOTUM SA Polonia Wrocław – Krakowski Klub Szachistów 1893 4,5 – 1,5

W sumie: 6 zwycięstw, 2 remisy, 1 porażka

Tabela końcowa:

No. Nazwa drużyny Śr. rank. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Match Points
1 UKS Rodło Opole 2030 2,0 4,0 4,5 3,5 3,5 4,5 5,5 4,0 4,5 16.0
2 KSz „HETMAN” Katowice 2053 4,0 3,0 3,0 3,5 4,5 5,0 4,0 4,5 3,5 16.0
3 Votum SA „Polonia” Wrocław 1975 2,0 3,0 3,5 3,0 4,0 4,5 5,0 4,5 5,0 14.0
4 Klub Szachowy Polonia Warszawa 2006 1,5 3,0 2,5 4,5 3,0 4,0 4,0 5,0 4,5 12.0
5 MUKS „Stoczek 45” Białystok 2073 2,5 2,5 3,0 1,5 3,5 4,0 3,5 4,5 5,5 11.0
6 MKSz Rybnik 1837 2,5 1,5 2,0 3,0 2,5 3,0 1,0 4,0 5,0 6.0
7 KSz „Stilon” Gorzów Wlkp. 1806 1,5 1,0 1,5 2,0 2,0 3,0 3,5 3,0 4,0 6.0
8 MUKS MDK Śródmieście Wrocław 1778 0,5 2,0 1,0 2,0 2,5 5,0 2,5 3,0 4,0 5.0
9 Krakowski Klub Szachistów 1893 1836 2,0 1,5 1,5 1,0 1,5 2,0 3,0 3,0 4,0 4.0
10 ŻKSz Żary 1719 1,5 2,5 1,0 1,5 0,5 1,0 2,0 2,0 2,0 0.0

Podsumowanie indywidualne zawodników VOTUM SA Polonia Wrocław:

I szachownica

Kamil Nowak (2313 ELO) – 5,5 pkt z 9 partii (4 zwycięstwa, 2 porażki, 3 remisy) – Ranking ELO: 0,00

  • III miejsce na 1 szachownicy
Runda Kolor Wynik Tytuł Nazwisko i imię FIDE Klub
1 w 1 k Chomczyk, Marek 2167 KSz Polonia Warszawa
2 b = FM Janik, Igor 2318 KSz Stilon Gorzów Wlkp.
3 w = WIM Kiołbasa, Oliwia 2318 MUKS Stoczek 45 Białystok
4 b 1 I Korpalski, Maciej 1968 MUKS MDK Śródmieście Wrocław
5 w 1 FM Kucza, Karol 2294 ŻKSz Żary
6 b = k Kozioł, Kamil 2270 MKSz Rybnik
7 w 0 IM Jarmuła, Łukasz 2447 KSz HETMAN Katowice
8 b 0 k+ Wiśniewski, Michał 2235 UKS Rodło Opole
9 w 1 I Gołda, Sebastian 1932 KKSz Kraków
Partie Kamila (niepełny zapis partii z meczu z Rybnikiem):
II szachownica

Szymon Gumularz (2267 ELO) – 3,5 pkt z 6 partii (3 zwycięstwa, 2 porażki, 1 remis) – Ranking ELO: – 7,2

Runda Kolor Wynik Tytuł Nazwisko i imię FIDE Klub
1  –  – nie grał  –
2  –  –  – nie grał  –
3  –  –  – nie grał
4 w 1 I Hołownia, Michał 1926 MUKS MDK Śródmieście Wrocław
5 b 1 k Wołoch, Oskar 2164 ŻKSz Żary
6 w = k Żyłka, Stanisław 2239 MKSz Rybnik
7 b 0 FM Gazik, Viktor 2436 KSz HETMAN Katowice
8 w 0 FM Pułtorak, Jan 2296 UKS Rodło Opole
9 b 1 k Marczuk, Anna 1931 KKSz Kraków
Partie Szymona (niepełny zapis partii z meczu z Rybnikiem):
II szachownica

Kacper Grela (2274 ELO) – 1 pkt z 3 partii (1 zwycięstwo, 2 porażki) – Ranking ELO: -16,4

Runda Kolor Wynik Tytuł Nazwisko i imię FIDE Klub
1 b 0 k Kowalski, Igor 2131 KSz Polonia Warszawa
2 w 1 I++ Delekta, Filip 2209 KSz Stilon Gorzów Wlkp.
3 b 0 k Szóstko, Jakub 2246 MUKS Stoczek 45 Białystok
4  –  – nie grał
5  –  – nie grał
6  –  – nie grał
7  –  – nie grał
8  –  – nie grał
9  –  – nie grał
Partie Kacpra (niepełny zapis partii z meczu z Rybnikiem):
III szachownica

Maciej Czopor (2016 ELO) – 6,5 pkt z 9 partii (5 zwycięstw, 3 remisy, 1 porażka) – Ranking ELO: +32,0

  • II miejsce na 3 szachownicy
Runda Kolor Wynik Tytuł Nazwisko i imię FIDE Klub
1 w = I Pacan-milej, Kosma 2033 KSz Polonia Warszawa
2 b 1 I Dzida, Kamil 1781 KSz Stilon Gorzów Wlkp.
3 w 1 k Kosakowski, Jakub 2122 MUKS Stoczek 45 Białystok
4 b 1 I Kawaler, Adam 1761 MUKS MDK Śródmieście Wrocław
5 w 1 III Kalemba, Igor 1041 ŻKSz Żary
6 b = II Posłuszny, Tomasz 1555 MKSz Rybnik
7 w 1 I Lis, Mateusz 1994 KSz HETMAN Katowice
8 b 0 CM Teclaf, Paweł 2191 UKS Rodło Opole
9 w = I Szczurek, Krzysztof 1926 KKSz Kraków
Partie Maćka (niepełny zapis partii z meczu z Rybnikiem):
IV szachownica

Radosław Dytman (1479 ELO) – 3,5 z 9 partii (2 zwycięstwa, 3 remisy, 4 porażki) – Ranking ELO: +48,4

Runda Kolor Wynik Tytuł Nazwisko i imię FIDE Klub
1 b = I Ossoliński, Ziemowit 1845 KSz Polonia Warszawa
2 w 1 I Chyży, Jakub 1805 KSz Stilon Gorzów Wlkp.
3 b = I Pytel, Maciej 2000 MUKS Stoczek 45 Białystok
4 w 0 II Kosior, Jan 1524 MUKS MDK Śródmieście Wrocław
5 b 0 II Górkiewicz, Mateusz 1562 ŻKSz Żary
6 w = I Oleksy, Krzysztof 1569 MKSz Rybnik
7 b 1 II Pełka, Michał 1618 KSz HETMAN Katowice
8 w 0 k Ogłaza, Oskar 2107 UKS Rodło Opole
9 b 0 II Korcyl, Patryk 1564 KKSz Kraków
Partie Radka (niepełny zapis partii z meczu z Rybnikiem):
V szachownica

Aleksandra Dadełło (1958 ELO) – 7 pkt z 9 partii (7 zwycięstwa, 2 porażki) – Ranking ELO: +68,8

  • II miejsce na 5 szachownicy
Runda Kolor Wynik Tytuł Nazwisko i imię FIDE Klub
1 w 1 k Kaczmarska, Joanna 1923 KSz Polonia Warszawa
2 b 0 I Malinowska, Monika 1378 KSz Stilon Gorzów Wlkp.
3 w 1 I++ Burakowska, Gabriela 1841 MUKS Stoczek 45 Białystok
4 b 1 I++ Frej, Zofia 1929 MUKS MDK Śródmieście Wrocław
5 w 1 I++ Buchta, Agnieszka 1653 ŻKSz Żary
6 b 1 k+ Cieślak, Wiktoria 1983 MKSz Rybnik
7 w 0 k Gazikova, Veronika 2207 KSz HETMAN Katowice
8 b 1 I++ Kopica, Paulina 1899 UKS Rodło Opole
9 w 1 k Jędrocha, Katarzyna 1948 KKSz Kraków
Partie Oli (niepełny zapis partii z meczu z Rybnikiem):
VI szachownica

Magdalena Harazińska (1811 ELO) – 7,5 pkt z 9 partii (7 zwycięstw, 1 remis, 2 porażki) – Ranking ELO: +49,6

  • I miejsce na 6 szachownicy
Runda Kolor Wynik Tytuł Nazwisko i imię FIDE Klub
1 b = k+ Malicka, Maria 1938 KSz Polonia Warszawa
2 w 1 II+ Kaniowska, Anna 1390 KSz Stilon Gorzów Wlkp.
3 b 0 k Kalinowska, Zuzanna 1910 MUKS Stoczek 45 Białystok
4 w 1 I Czarniecka, Aleksandra 1631 MUKS MDK Śródmieście Wrocław
5 b 1 I Karłyk, Maria 1600 ŻKSz Żary
6 w 1 I Króliczek, Gabriela 1404 MKSz Rybnik
7 b 1 I++ Kulpa, Zuzanna 1615 KSz HETMAN Katowice
8 w 1 I Sowa, Wiktoria 1539 UKS Rodło Opole
9 b 1 I Dyląg, Emilia 1712 KKSz Kraków
Partie Magdy (niepełny zapis partii z meczu z Rybnikiem):