Zakończyły się rozgrywki Drużynowych Mistrzostw Polski – Sygnity Ekstraliga 2016, w których drużyna VOTUM SA Polonia Wrocław zajęła 3 miejsce. Po emocjach związanych z rozgrywkami przyszedł czas na małe podsumowanie występu naszych zawodników.

30183215646_f00d277afd_k

Zespół VOTUM SA Polonia Wrocław podczas III zjazdu Ekstraligi w Katowicach, od lewej: wiceminister sportu Jan Widera, Mateusz Bartel, Oskar Wieczorek, Daniel Sadzikowski, Kamil Stachowiak, Jolanta Zawadzka, Dimitrios Mastrovasilis, zdjęcie: Rafał Siwik

Wyniki naszego zespołu w poszczególnych rundach:

I Zjazd, Gorzów Wlkp. 24-26.06.2016

Runda 1 – VOTUM SA Polonia Wrocław – Akademia Szachowa Gliwice 3,5 – 2,5
Runda 2 – VOTUM SA Polonia Wrocław – Miedź Legnica 4 – 2
Runda 3 – VOTUM SA Polonia Wrocław – SzSON “Zagłębie” Dąbrowa Górnicza 5 – 1

II Zjazd, Wrocław 23-25.09.2016

Runda 4 – VOTUM SA Polonia Wrocław – Baszta MOS Żnin 3,5 – 2,5
Runda 5 – VOTUM SA Polonia Wrocław – LKS “Wrzos” Międzyborów 3 – 3
Runda 6 – VOTUM SA Polonia Wrocław – TS Wisła Kraków 3,5 – 2,5

III Zjazd, Katowice 7-9.10.2016

Runda 7 – VOTUM SA Polonia Wrocław – Wasko HETMAN Katowice 2,5 – 3,5
Runda 8 – VOTUM SA Polonia Wrocław – KSz Stilon Gorzów Wlkp. 3 – 3
Runda 9 – VOTUM SA Polonia Wrocław – OKSiR BAUMATECH Wisznia Mała 3,5 – 2,5

W sumie: 6 zwycięstw, 2 remisy, 1 porażka

Nasi zawodnicy rozegrali 54 partie, na które złożyło się: 18 wygranych, 27 remisów, 9 porażek

Pełne wyniki Sygnity Ekstraligi TUTAJ

29583270473_12a6e3a2de_z29583327564_9e0884301e_z

Mateusz Bartel najlepszy zawodnik na II desce!                                            Oskar Wieczorek z normą arcymistrzowską!

Tabela końcowa:
L.p. Nazwa drużyny 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 PKT pkt.
1 Wasko HETMAN Katowice 3,0 3,5 4,0 4,0 4,0 5,0 5,5 5,0 3,5 17.0 37.5
2 KSz STILON Gorzów Wlkp. 3,0 3,0 3,5 3,5 4,0 5,5 4,0 4,5 5,0 16.0 36.0
3 VOTUM SA POLONIA Wrocław 2,5 3,0 3,5 3,5 4,0 5,0 3,5 3,5 3,0 14.0 31.5
4 Akademia Szachowa Gliwice 2,0 2,5 2,5 4,0 5,0 4,5 3,0 4,5 4,0 11.0 32.0
5 Baszta MOS Żnin 2,0 2,5 2,5 2,0 4,0 3,0 3,5 4,5 3,5 9.0 27.5
6 K.Sz. MIEDŹ Legnica 2,0 2,0 2,0 1,0 2,0 3,5 3,5 3,5 4,0 8.0 23.5
7 SzSON “Zagłębie” Dąbrowa Górnicza 1,0 0,5 1,0 1,5 3,0 2,5 4,0 3,5 4,5 7.0 21.5
8 TS WISŁA Kraków 0,5 2,0 2,5 3,0 2,5 2,5 2,0 3,5 4,0 5.0 22.5
9 OKSiR BAUMATECH Wisznia Mała (↓) 1,0 1,5 2,5 1,5 1,5 2,5 2,5 2,5 3,5 2.0 19.0
10 LKS “Wrzos” Międzyborów (↓) 2,5 1,0 3,0 2,0 2,5 2,0 1,5 2,0 2,5 1.0 19.0

Podsumowanie indywidualne zawodników VOTUM SA Polonia Wrocław:

21900110982_6e8683ded0_n

DARIUSZ ŚWIERCZ – 2 pkt z 3 partii (zwycięstwo, 2 remisy)

  • średni ranking przeciwników: 2581
  • I szachownica
Runda Kolor Pkt Tytuł Nazwisko Imię R. FIDE Klub
1 b = GM TOMCZAK, Jacek 2588 Akademia Szachowa Gliwice
2 w = GM KEMPIŃSKI, Robert 2615 KSz Miedź Legnica
3 b 1 GM KVEINYS, Aloyzas 2541 SzSON “Zagłębie” Dąbrowa Górnicza
4  –  –  – nie grał  –  –
5  –  –  – nie grał  –  –
6  –  –  – nie grał  –  –
7  –  –  – nie grał  –  –
8  –  –  – nie grał  –  –
9  –  –  – nie grał  –  –
Partie Darka

 

MATEUSZ BARTEL – 7 pkt z 9 partii (5 zwycięstw, 4 remisy) mateusz_bartel

  • średni ranking przeciwników: 2562
  • I szachownica – 4,5 z 6 partii – mecze z rund 4-9
  • II szachownica – 2,5 pkt 3 partii – mecze rund 1-3
  • Mateusz był najlepszym zawodnikiem na II desce (wynik liczy się na niższej desce)
Runda Kolor Pkt Tytuł Nazwisko Imię R. FIDE Klub
1 w 1 GM OLSZEWSKI, Michał 2548 Akademia Szachowa Gliwice
2 b = GM MIŚTA, Aleksander 2593 KSz Miedź Legnica
3 w 1 GM DZIUBA, Marcin 2566 SzSON ZAGŁĘBIE Dąbrowa Górnicza
4 w 1 GM HEBERLA, Bartłomiej 2541 ŻTMS Baszta Żnin
5 b = GM TAZBIR, Marcin 2517 LKS Wrzos Miedzyborów
6 w 1 IM KLEKOWSKI, Maciej 2439 TS Wisła Kraków
7 b = GM WOJTASZEK, Radosław 2729 Wasko HETMAN Katowice
8 w = GM KRYVORUCHKO, Yuriy 2682 KSz Stilon Gorzów Wlkp
9 b 1 IM LUCH, Michał 2445 OKSiR Wisznia Mała
Partie Mateusza

 

 

daniel_sadzikowski

DANIEL SADZIKOWSKI – 4,5 pkt z 9 partii (2 zwycięstwa, 5 remisów, 2 porażki)

  • średni ranking przeciwników: 2474
  • II szachownica – 2,5 pkt z 6 partii – mecze z rund 4-9
  • III szachownica – 2 pkt z 3 partii – mecze z rund 1-3
Runda Kolor Pkt. Tytuł Nazwisko Imię R. FIDE Klub
1 b = GM CZARNOTA, Paweł 2537 Akademia Szachowa Gliwice
2 w = IM KRIEBEL, Tadeas 2489 KSz Miedź Legnica
3 b 1 IM WEICHHOLD, Paweł 2395 SzSON ZAGŁĘBIE Dąbrowa Górnicza
4 b = GM ANTONIEWSKI, Rafal 2532 ŻTMS Baszta Żnin
5 w 1 k++ ŚLIWERSKI, Radosław 2089 LKS Wrzos Miedzyborów
6 b 0 IM MATUSZEWSKI, Michał 2468 TS Wisła Kraków
7 w = GM ARESHCHENKO, Alexander 2654 Wasko HETMAN Katowice
8 b = GM PIORUN, Kacper 2676 KSz Stilon Gorzów Wlkp.
9 w 0 IM BUTKIEWICZ, Łukasz 2429 OKSiR Wisznia Mała
Partie Daniela

 

 

dimitrios_mastrovasilis

DIMITRIOS MASTROVASILIS4,5 pkt z 9 partii (2 zwycięstwa, 5 remisów, 2 porażki)

  • średni ranking przeciwników: 2505
  • III szachownica – 2,5 pkt z 6 partii – mecze z rund 4-9
  • IV szachownica – 2 pkt z 3 partii – mecze z rund 1-3
Runda Kolor Pkt. Tytuł Nazwisko Imię R. FIDE Klub
1 w = IM WARAKOMSKI, Tomasz 2486 Akademia Szachowa Gliwice
2 b 1 IM SIECIECHOWICZ, Marcin 2437 KSz Miedź Legnica
3 w = GM JAKUBIEC, Artur 2515 SzSON ZAGŁĘBIE Dąbrowa Górnicza
4 w = GM BOBRAS, Piotr 2518 ŻTMS Baszta Żnin
5 b 0 GM CYBOROWSKI, Łukasz 2518 LKS Wrzos Miedzyborów
6 w 1 IM LENIART, Arkadiusz 2488 TS Wisła Kraków
7 b = GM MITOŃ, Kamil 2614 KSz HETMAN Katowice
8 w 0 GM DRAGUN, Kamil 2599 KSz Stilon Gorzów Wlkp.
9 b = FM SKAWIŃSKI, Arkadiusz 2367 OKSiR Wisznia Mała
Partie Dimy

 

 

OSKAR WIECZOREK 6,5 pkt z 9 partii (4 zwycięstwa, 5 remisów) Oskar Wieczorek

  • średni ranking przeciwników: 2476
  • IV szachownica – 4 pkt z 6 partii – mecze z rund 4-9
  • V szachownica – 2,5 pkt z 3 partii – mecze z rund 1-3
  • Oskar wypełnił pierwszą normę arcymistrzowską!
Runda Kolor Pkt. Tytuł Nazwisko Imię R. FIDE Klub
1 b 1 IM SZELĄG, Marcin 2441 Akademia Szachowa Gliwice
2 w 1 IM ZAWADZKI, Stanisław 2431 KSz Miedź Legnica
3 b = GM PAKLEZA, Zbigniew 2506 SzSON ZAGŁĘBIE Dąbrowa Górnicza
4 b = GM MAKSIMENKO, Andrei 2477 ŻTMS Baszta Żnin
5 w 1 m NURKIEWICZ, Maciej 2378 LKS Wrzos Miedzyborów
6 b = IM MIKRUT, Dariusz 2376 TS Wisła Kraków
7 w = GM GAJEWSKI, Grzegorz 2610 KSz HETMAN Katowice
8 b = GM KRASENKOW, Michal 2610 KSz Stilon Gorzów Wlkp.
9 w 1 m BRODOWSKI, Piotr 2453 OKSiR Wisznia Mała
Partie Oskara

 

 

jolanta_zawadzka

JOLANTA ZAWADZKA 5,5 pkt z 9 partii (4 zwycięstwa, 3 remisy, 2 porażki)

  • średni ranking przeciwników: 2290
  • VI szachownica
Runda Kolor Pkt Tytuł Nazwisko Imię R. FIDE Klub
1 w 0 WIM WARAKOMSKA, Anna 2300 Akademia Szachowa Gliwice
2 b = WGM SZCZEPKOWSKA-HOROWSKA, Karina 2411 KSz Miedź Legnica
3 w 1 WIM JAKUBIEC, Edyta 2183 SzSON ZAGŁĘBIE Dąbrowa Górnicza
4 b 1 WGM JARACZ, Barbara 2228 ŻTMS Baszta Żnin
5 w 0 WGM KULON, Klaudia 2304 LKS Wrzos Miedzyborów
6 b 1 WCM LEKS, Maria 2126 TS Wisła Kraków
7 w = GM SOĆKO, Monika 2467 KSz HETMAN Katowice
8 b 1 WGM ZAWADZKA, Beata 2320 KSz Stilon Gorzów Wlkp.
9 w = WGM BARTEL, Marta 2270 OKSiR Wisznia Mała


Partie Joli

 

 

piotr_dobrowolski

PIOTR DOBROWOLSKI – 0,5 pkt z 3 partii

  • średni ranking przeciwników: 2386
  • V szachownica – rundy 4-6
Runda Kolor Pkt. Tytuł Nazwisko Imię R. FIDE Klub
1  – nie grał  –
2  – nie grał  –
3  – nie grał  –
4 w 0 GM JARACZ, Paweł 2481 ŻTMS Baszta Żnin
5 b = m PROTAZIUK, Grzegorz 2344 LKS Wrzos Miedzyborów
6 w 0 k++ BARSKI, Radosław 2333 TS Wisła Kraków
7  – nie grał  –
8  – nie grał  –
9  – nie grał  –

 

Partie Piotrka

 

30178564745_d9a1f41e93_z

KAMIL STACHOWIAK 1 pkt z 3 partii (2 remisy, porażka)

  • średni ranking przeciwników: 2462
  • V szachownica – rundy 7-9
Runda Kolor Pkt. Tytuł Nazwisko Imię R. FIDE Klub
1  –  –  – nie grał  –  –
2  –  –  – nie grał  –  –
3  –  –  – nie grał  –  –
4  –  –  – nie grał  –  –
5  –  –  – nie grał  –  –
6  –  – nie grał  –  –
7 b 0 GM SOĆKO, Bartosz 2594 KSz HETMAN Katowice
8 w = IM KANAREK, Marcel 2535 KSz Stilon Gorzów Wlkp.
9 b = FM BRONOWICKI, Mateusz 2258 OKSiR Wisznia Mała
Partie Kamila