Miniony weekend obfitował w stary polonistów. W dalszej części wiadomości wyniki z turniejów w Oławie, IV Ligi, Poronina, Otwartych Mistrzostw Wrocławia oraz ze Świnoujścia.

MISTRZOSTWA POLSKI W SZACHACH SZYBKICH – Poronin 14-16.10.2016

W Mistrzostwach wystartowało 99 zawodników, którzy rozegrali 11 rund, granych tempem 10 minut + 5 sekund na posunięcie na zawodnika.

  • Świcarz Maciej (8 numer startowy) – 8 pkt, 6 miejsce
  • Pawicka Magdalena (54 numer startowy) – 5 pkt, 57 miejsce

Pełne wyniki TUTAJ

20161016_112818

Maciej Świcarz “prawie srebrny medalista MP” w przegranym pojedynku z ostatniej rundy przeciwko Maciejowi Klekowskiemu, zdjęcie: Marian Sadzikowski

IV Liga – okręg wrocławski i podwrocławski

I runda

MDK Fabryczna Polonia Wrocław III – MDK Fabryczna Polonia Wrocław II 0 – 5

Mastalarz Józef – Żochowski Janusz 0-1
Nowakowski Artur – Korolewicz Paweł 0-1
Koza Stanisław – Krzysztofek Bogusław 0-1
Rogacka Natalia – Luberański Jakub 0-1
Sierpowicz Konrad – Harazda Władysław 0-1

Pełne wyniki 1 rundy – TUTAJ

Wyniki MDK Fabryczna Polonia Wrocław II – TUTAJ

Wyniki MDK Fabryczna Polonia Wrocław III – TUTAJ

24. Otwarte Mistrzostwa Wrocławia w szachach dla dzieci – 15.10.2016

Grupa do lat 8

W zawodach wystartowało 11 zawodników, którzy rozegrali 7 rund, granych tempem 15 minut na zawodnika.

  • Czapliński Szymon – 4 pkt, 4 miejsce

Pełne wyniki TUTAJ

Grupa do lat 7

W zawodach wystartowało 13 zawodników, którzy rozegrali 6 rund, granych tempem 15 minut na zawodnika.

  • Varriale Janfranco – 5 pkt, 1 miejsce
  • Rejman Magdalena – 4,5 pkt, 3 miejsce

Pełne wyniki TUTAJ

Grupa do lat 6

W zawodach wystartowało 8 zawodników, którzy rozegrali 5 rund, granych tempem 15 minut na zawodnika.

  • Wieczorek Maja – 4 pkt, 2 miejsce
  • Kurach Wojciech – 3 pkt, 3 miejsce
  • Król Karol – 3 pkt, 5 miejsce

Pełne wyniki TUTAJ

OŁAWA AUTUMN CHESS CLASSIC – 15-16.10.2016

Grupa A – dla szachistek i szachistów posiadających ranking co najmniej 1700

W zawodach wystartowało 10 zawodników, którzy rozegrali 5 rund, granych tempem 60 minut + 30 sekund na posunięcie na zawodnika.

  • Demski Michał – 3 pkt, 4 miejsce
  • Demski Jakub – 1 pkt, 8 miejsce

Pełne wyniki TUTAJ

Grupa B – dla szachistek i szachistów posiadających ranking 1600-1700

W zawodach wystartowało 10 zawodników, którzy rozegrali 7 rund, granych tempem 30 minut + 30 sekund na posunięcie na zawodnika.

  • Piechocki Karol – 4 pkt, 5 miejsce
  • Pawicki Filip – 3,5 pkt, 7 miejsce

Pełne wyniki TUTAJ

Grupa „C” (dla szachistek i szachistów posiadających ranking 1250-1400

W zawodach wystartowało 18 zawodników, którzy rozegrali 7 rund, granych tempem 30 minut + 30 sekund na posunięcie na zawodnika.

  • Kubicki Piotr – 5,5 pkt, 2 miejsce
  • Pawicka Aleksandra – 3 pkt, 14 miejsce
  • Szatanik Jakub – 3 pkt, 15 miejsce

Pełne wyniki TUTAJ

Uznam Chess Cup – Świnoujście 16.10.2016

W zawodach wystartowało 28 zawodników, którzy rozegrali 9 rund, granych tempem 13 minut + 3 sekundy na posunięcie na zawodnika.

  • Kot Jerzy – 7,5 pkt, 1 miejsce

Pełne wyniki TUTAJ