Za nami długi weekend podczas, którego rozegrano w Polsce wiele turniejów z okazji Dnia Niepodległości w których licznie startowali zawodnicy naszego klubu. W dalszej części wiadomości wyniki z turniejów we Wrocławiu, Warszawy, Chojnowa, Świdnicy, Konina, Katowic i Szczyrku!

Turniej Niepodległości „W hołdzie założycielom II RP” – Warszawa 11.11.2016

Zapraszamy do zapoznania się z relacją Pana Adama Harazińkiego:

Ostatni piątek 11.11 obficie zaowocował w turnieje szachowe z okazji Święta Odzyskania Niepodległości. Najsilniej obsadzony był turniej w Warszawie, gdzie wśród 193 zawodników w turnieju głównym było aż 18 arcymistrzów, 3 arcymistrzynie i wielu mistrzów i mistrzyń międzynarodowych. W grupie “A” nasz klub był reprezentowany przez dwójkę juniorów: Magdalenę Harazińską i Macieja Czopora. Maciej zdobył 5,5 punkta z 9 partii, co mu dało 52 miejsce przy numerze startowym 94, a Magda z 4,5 punkta zajęła 92 miejsce przy numerze startowym 120 i wygrała klasyfikację dziewcząt do 14 lat.
W grupie “B” dzieci z rocznika 2004 i młodszych, startowało 107 zawodników. z udziałem rodzeństwa Błażeja i Bartosza Grot z Polonii Wrocław. Bartosz zdobył 3 punkty, a Błażej z 6,5 punktami zajął 8 miejsce i okazałą się najlepszym juniorem do 8 lat.

Grupa A

Pełne wyniki TUTAJ

Grupa B

Pełne wyniki TUTAJ

dsc_0928_01m

Najlepsi zawodnicy turnieju w Warszawie, a wśród nich Błażej Grot (pierwszy rząd, trzeci od lewej), zdjęcie: Michał Grot

Konin ELITE Masters FIDE – Memoriał WIKTORA KORCZNOJA – Konin 11-13.11.2016

Grupa A

W turnieju startowało 48 zawodników, którzy rozegrali 5 rund, granych tempem 90 minut + 30 sekund na posunięcie na zawodnika.

  • Fiedorek Michał (29 numer startowy) – 3 pkt, 14 miejsce

Pełne wyniki TUTAJ

Grupa B

W turnieju startowało 64 zawodników, którzy rozegrali 7 rund, granych tempem 60 minut + 30 sekund na posunięcie na zawodnika.

  • Śmietańska Wiktoria (38 numer startowy) – 3 pkt, 40 miejsce

Pełne wyniki TUTAJ

VI Turniej Szachowy o Szablę Piłsudskiego – Świdnica 11.11.2016

Grupa A

W turnieju startowało 34 zawodników, którzy rozegrali 8 rund, granych tempem 10 minut + 5 sekund na posunięcie na zawodnika.

  • Madajczak Jakub – 5 pkt, 9 miejsce
  • Marko Piotr – 4,5 pkt, 14 miejsce
  • Madajczak Piotr – 4 pkt, 16 miejsce

Pełne wyniki TUTAJ

Grupa B (do lat 14)

W turnieju startowało 50 zawodników, którzy rozegrali 8 rund, granych tempem 10 minut + 5 sekund na posunięcie na zawodnika.

  • Dołharz Jakub – 5,5 pkt, 5 miejsce

Pełne wyniki TUTAJ

Grupa C (do lat 8)

W turnieju startowało 50 zawodników, którzy rozegrali 8 rund, granych tempem 10 minut + 5 sekund na posunięcie na zawodnika.

  • Pawicki Filip – 8 pkt z 8! 1 miejsce
  • Pawicka Aleksandra – 3 pkt, 27 miejsce

Pełne wyniki TUTAJ

II Ogólnopolski Memoriał im. Karola Zieleźnika – Katowice 11.11.2016

W turnieju startowało 60 zawodników, którzy rozegrali 7 rund, granych tempem 15 minut + 5 sekund na posunięcie na zawodnika.

  • Sadzikowski Daniel (10 numer startowy) – 5,5 pkt, 3 miejsce

Pełne wyniki TUTAJ

TURNIEJ O PUCHAR UKS PAŁAC MŁODZIEŻY KATOWICE Z OKAZJI DNIA NIEPODLEGŁOŚCI – Szczyrk 11.11.2016

W turnieju startowało 160 zawodników, którzy rozegrali 9 rund, granych tempem 3 minut + 2 sekund na posunięcie na zawodnika.

  • Dytman Radosław – 6 pkt, 29 miejsce
  • Kawałko Adam – 5 pkt, 50 miejsce
  • Żerebiec Maurycy – 5 pkt, 55 miejsce
  • Musiała Jakub – 5 pkt, 65 miejsce
  • Szewc Dobromiła – 4 pkt, 111 miejsce
  • Jaworski Tymon – 3 pkt, 133 miejsce

Pełne wyniki TUTAJ

IV Mistrzostwa Polski Placówek Wychowania Pozaszkolnego w Szachach Szybkich – Świdnica 12.11.2016

W zawodach wzięło udział 8 drużyn, które rozegrały 7 rund, granych tempem 10 minut + 5 sekund na posunięcie.

  • złoto – MDK Fabryczna Wrocław I – 14 pkt (7 wygranych meczów), w składzie: Madajczak Jakub 5 pkt (pierwsza szachownica), Demski Michał 6 pkt (druga szachownica), Madajczak Piotr 6 pkt (trzecia szachownica), Pawicka Magdalena 7 pkt (czwarta szachownica)
  • 7 miejsce – MDK Fabryczna Wrocław II – 4 pkt, w składzie: Demski Jakub 1,5 pkt (pierwsza szachownica), Wołoszczuk Alicja 2,5 pkt (druga szachownica), Wołoszczuk Wojciech 3,5 pkt (trzecia szachownica), Jarocka Kamila 3 pkt (czwarta szachownica)

Pełne wyniki TUTAJ

20161112_133925

Najlepsze drużyny na podium! zdjęcie: Mariusz Demski

TURNIEJ NIEPODLEGŁOŚCI 2016 – Wrocław 12-13.11.2016

GRUPA A (1600 lub wyższy)

W turnieju startowało 20 zawodników, którzy rozegrali 7 rund, granych tempem 60 minut na zawodnika.

  • Luberański Jakub – 5 pkt, 4 miejsce
  • Halhoul Adam – 3 pkt, 12 miejsce
  • Pawicki Filip – 1 pkt, 19 miejsce

Pełne wyniki TUTAJ

GRUPA B (1200-1400)

W turnieju startowało 24 zawodników, którzy rozegrali 7 rund, granych tempem 60 minut na zawodnika.

  • Kubicki Piotr – 4,5 pkt, 4 miejsce
  • Pawicka Aleksandra – 1 pkt, 23 miejsce

Pełne wyniki TUTAJ

GRUPA C (1000-1200)

W turnieju startowało 36 zawodników, którzy rozegrali 7 rund, granych tempem 30 minut na zawodnika.

  • Wajda Maciej – 6 pkt, 2 miejsce – Maciej zdobył IV kategorię szachową!
  • Piechocki Krystian – 4 pkt, 9 miejsce
  • Król Karol – 4 pkt, 17 miejsce – Karol zdobył V kategorię szachową!
  • Kurach Wojciech – 3 pkt, 20 miejsce

Pełne wyniki TUTAJ

img_20161112_124432

Jakub Luberański najlepszy z polonistów w turnieju! zdjęcie: Adam Luberański

VI Turniej Szachowy w PZSz w Chojnowie o Puchar Polskiej Miedzi – Chojnów 12.11.2016

W turnieju startowało 106 zawodników, którzy rozegrali 9 rund, granych tempem 10 minut + 5 sekund na zawodnika.

  • Dwilewicz Katarzyna – 6,5 pkt, 10 miejsce
  • Świcarz Maciej – 6 pkt, 13 miejsce
  • Bebel Arkadiusz – 6 pkt, 14 miejsce
  • Dwilewicz Agata – 5 pkt, 37 miejsce
  • Bebel Hubert – 5 pkt, 47 miejsce

Pełne wyniki TUTAJ

IV Indywidualne Mistrzostwa Polski Placówek Wychowania Pozaszkolnego – Świdnica 13.11.2016

Nauczyciele

W turnieju startowało 6 zawodników, którzy rozegrali 5 rund, granych tempem 10 minut + 5 sekund na zawodnika.

  • Żeberski Jakub – 4,5 pkt, 1 miejsce

Pełne wyniki TUTAJ

Uczniowie

W turnieju startowało 22 zawodników, którzy rozegrali 7 rund, granych tempem 10 minut + 5 sekund na zawodnika.

  • Demski Michał – 4,5 pkt, 4 miejsce
  • Jarocka Kamila – 4 pkt, 8 miejsce
  • Piechocki Karol – 3 pkt, 13 miejsce
  • Demski Jakub – 3 pkt, 14 miejsce
  • Piechocki Krystian – 1 pkt, 21 miejsce

Pełne wyniki TUTAJ