Ruszają Drużynowe Mistrzostwa Świata w Szachach!

17 czerwca 2017
Tomasz Brusilo

Od 17 do 28 czerwca w rosyjskiej stolicy szachów Chanty-Mansyjsku zostaną rozegrane Drużynowe Mistrzostwa Świata w Szachach. Po raz pierwszy w historii w tych zawodach wystąpią obie reprezentacje Polski, a w ich składach znaleźli się także przedstawiciele Polonii Wrocław – w drużynie kobiecej Jolanta Zawadzka, a w drużynie męskiej Mateusz Bartel. Trzymamy kciuki!

W Chanty-Mansyjsku zobaczymy po 10 najlepszych drużyn narodowych mężczyzn i kobiet. Obie polskie reprezentacje uzyskały prawi startu dzięki świetnemu występowi podczas ostatniej Olimpiady Szachowej.

W składzie pań, obok naszej Joli Zawadzkiej, zobaczymy Monikę Soćko, Klaudię Kulon, Karinę Szczepkowską i Joannę Majdan Gajewską. Nasza kobieca drużyna jest rozstawiona z 5 numerem, za Rosją, Chinami, Gruzją i Indiami, a przed Ukrainą, Azerbejdżanem, USA, Wietnamem i Egiptem.

Z kolei w składzie panów, obok kapitana Polonii Mateusza Bartla, zagrają: Jan Krzysztof Duda, Kacper Piorun, Radosław Wojtaszek i Grzegorz Gajewski. Panowie także mają 5 numer startowy. Wyższe numery mają reprezentacje Rosji, Chin, Ukrainy i USA, a niższe Indii, Białorusi, Turcji, Norwegii i Egiptu.

Trzymamy kciuki za biało-czerwonych!

Oficjalna strona mistrzostw – TUTAJ.

Fot. PZSzach

No comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *