Rozgrywki II Ligi Seniorów za nami! Podczas zawodów w Szklarskiej Porębie 2-10.09.2017, drużyna Polonii Wrocław II zajęła 22 miejsce. Poniżej podsumowanie występu naszych zawodników.

II LIGA SENIORÓW

Wyniki II Ligi Seniorów 2017 – TUTAJ

Wyniki naszego zespołu w poszczególnych rundach:

Runda 1 – Polonia Wrocław II – UKS 21 Podlesie 2,5 – 3,5
Runda 2 – Polonia Wrocław II – UKS Debiut Przedwojów Gambit Lubawka 5 – 1
Runda 3 – Polonia Wrocław II – MKSz GRYF Dębica 3 – 3
Runda 4 – Polonia Wrocław II – ASSz “Lipno” Stęszew 3,5 – 2,5
Runda 5 – Polonia Wrocław II – Wieża Pęgów 2 – 4
Runda 6 – Polonia Wrocław II – APA SMART Skoczek Czerwionka-Leszczyny 3 – 3
Runda 7 – Polonia Wrocław II – UKS “Pionier” Jastrzębie-Zdrój 2,5 – 3,5
Runda 8 – Polonia Wrocław II – UKS Smecz Konin  4 – 2
Runda 9 – Polonia Wrocław II – GKSz Hetman Pilzno 2,5 – 3,5

W sumie: 3 zwycięstwa, 2 remisy, 4 porażki

Tabela końcowa:

M-ce Nazwa drużyny Ranking Duże punkty Pkt.
1 AS Płock (↑) 2290 17.0 35.0
2 MKSz Rybnik (↑) 2136 13.0 32.0
3 SSz Gminy Pawłowice (↑) 2246 12.0 33.5
4 GOSTMAT Gostynin 2142 12.0 30.5
5 KŚ AZS Politechniki Śląskiej Gliwice 2176 12.0 30.0
6 UKS TSz Zieloni Zielonka 2174 12.0 30.0
7 Krakowski Klub Szachistów 1893 2165 12.0 28.5
8 OTSz Ostrów Wielkopolski 2238 11.0 30.0
9 MKS Sandecja 2188 11.0 29.5
10 Klub Sportowy Laura Chylice 2165 10.0 30.5
11 ASSz “Lipno” Stęszew 2108 10.0 30.0
12 MKSz GRYF Dębica 2104 10.0 30.0
13 UKS 21 Podlesie 2070 10.0 28.5
14 LKS PARNAS Stara Wieś 2141 10.0 28.0
15 GKSz Hetman Pilzno 2149 10.0 27.0
16 Skoczek Trojański Warszawa 2008 9.0 29.5
17 APA SMART Skoczek Czerwionka-Leszczyny 2152 9.0 29.0
18 GKSz Solny Grzybowo 2115 9.0 29.0
19 Victoria Chróścice 2112 9.0 24.0
20 UKS Smecz Konin 2101 8.0 29.5
21 Olimpijczyk Chrzanów 2050 8.0 28.0
22 Polonia Wrocław II 2159 8.0 28.0
23 MTSz Mińsk Mazowiecki 2054 8.0 25.5
24 Roszada Żory 2073 8.0 25.5
25 MDK-1 HETMAN Bydgoszcz (↓) 2114 8.0 24.5
26 UKS “Pionier” Jastrzębie-Zdrój (↓) 2084 8.0 23.0
27 Hetman Konin (↓) 2074 7.0 25.0
28 MCKiS Jaworzno (↓) 2172 7.0 25.0
29 Wieża Pęgów (↓) 2141 7.0 24.5
30 MLKS Ostródzianka Ostróda (↓) 2099 7.0 21.5
31 PKS Wiatrak Bydgoszcz (↓) 1997 6.0 24.5
32 Rzeszowski Klub Szachowy (↓) 1746 3.0 17.5
33 UKS Debiut Przedwojów Gambit Lubawka (↓) 2016 3.0 17.5
34 WKSz 1938 Włocławek (↓) 1978 2.0 14.0
35 WKS Kopernik * 1000 0.0 0.0

*Drużyna WKS Kopernik mimo zgłoszenia się do rozgrywek nie przystąpiła do gry

Podsumowanie indywidualne zawodników Polonii Wrocław:

I szachownica

Przemysław Piotrowski (2324) – 4,5 pkt z 9 partii (1 zwycięstwo, 7 remisów, 1 porażka) – Ranking ELO: -19,0

Runda Kolor Pkt. Deska Tytuł Nazwisko Imię R. FIDE Klub
1 w = 1 I++ Dzierżak, Radosław 2251 UKS 21 Podlesie
2 b 1 1 k Maciejewski, Waldemar 2107 UKS Debiut Przedwojów
3 b = 1 k Kumala, Aleksander 2215 MKSz GRYF Dębica
4 w = 1 FM Niekraś, Dawid 2313 ASSz Lipno Stęszew
5 b 0 1 k Dowgird, Filip 2270 WIEŻA PĘGÓW
6 w = 1 FM Cichocki, Adam 2292 KSz Skoczek Czerwionka-Leszczyny
7 b = 1 FM Molenda, Marcin 2411 UKS Pionier Jastrzębie Zdrój
8 w = 1 k Śnihur, Piotr 2181 UKS Smecz Konin
9 b = 1 k Zaskalski, Arkadiusz 2165 GKSz Hetman Pilzno
II szachownica

Sławomir Chojnacki (2260) – 2,5 pkt z 6 partii (2 zwycięstwa, 1 remis, 3 porażki) – Ranking ELO: -23,4

Runda Kolor Pkt. Deska Tytuł Nazwisko Imię R. FIDE Klub
1 b 0 2 k Walter, Szymon 2263 UKS 21 Podlesie
2 w 1 2 I++ Koszkul, Wojciech 2058 UKS Debiut Przedwojów
3 w = 2 m Kasperek, Ryszard 2133 MKSz GRYF Dębica
4 b 0 2 k Zakrzewski, Marek 2249 ASSz Lipno Stęszew
5 w 0 2 m Dobrowolski, Aleksander 2266 WIEŻA PĘGÓW
6  –  –  –  – nie grał  –  –
7  –  –  – nie grał  –  –
8 b 1 2 I++ Nowak, Mikołaj 2088 UKS Smecz Konin
9  –  –  – nie grał  –
III szachownica

Michał Fudalej (2200) – 2,5 pkt z 4 partii (1 zwycięstwo, 3 remisy) – 3 partie na II szachownicy, 1 partia na III szachownicy – Ranking ELO: +9,4

Przeciwnicy
Runda Kolor Pkt. Deska Tytuł Nazwisko Imię R. FIDE Klub
1  –  –  –  – nie grał  –
2  –  –  –  – nie grał  –
3  –  –  –  – nie grał  –
4  –  –  –  – nie grał  –
5  –  –  –  – nie grał  –
6 b = 2 FM Helis, Tadeusz 2233 KSz Skoczek Czerwionka-Leszczyny
7 w = 2 k Czerw, Dawid 2260 UKS Pionier Jastrzębie Zdrój
8 w 1 3 k Szadkowski, Krzysztof 2130 UKS Smecz Konin
9 w = 2 FM Markiewicz, Jerzy 2156 GKSz Hetman Pilzno
IV szachownica

Grzegorz Fudalej (2121) – 0,5 pkt z 4 partii (1 remis, 3 porażki) – 3 partie na III szachownicy, 1 partia na IV szachownicy – Ranking ELO: -37,4

Runda Kolor Pkt. Deska Tytuł Nazwisko Imię R. FIDE Klub
1  –  – nie grał  –
2  –  – nie grał  –
3  –  – nie grał  –
4  –  – nie grał  –
5  –  – nie grał  –
6 w 0 3 FM Walkusz, Witoslaw 2138 KSz Skoczek Czerwionka-Leszczyny
7 b 0 3 I Hrtanek, Jiri 1986 UKS Pionier Jastrzębie Zdrój
8 b = 4 I Kwiatkowski, Wiktor 1933 UKS Smecz Konin
9 b 0 3 k Augustyn, Sebastian 2144 GKSz Hetman Pilzno
V szachownica

Michał Fiedorek (2001) – 2,5 pkt z 8 partii (2 zwycięstwa, 1 remis, 5 porażek) – 5 partii na III szachownicy, 3 partie na IV szachownicy – Ranking ELO: -28,4

Runda Kolor Pkt. Deska Tytuł Nazwisko Imię R. FIDE Klub
1 w 1 3 k Faron, Rafał 2115 UKS 21 Podlesie
2 b 0 3 I+ Kmiecik, Wojciech 1984 UKS Debiut Przedwojów
3 b 0 3 k Puczyłowski, Marcin 2116 MKSz GRYF Dębica
4 w 0 3 k Bajerlein, Dawid 2044 ASSz Lipno Stęszew
5 b = 3 k Kwiecinski, Marian 2216 WIEŻA PĘGÓW
6 b 1 4 FM Rawski, Sławomir 2164 KSz Skoczek Czerwionka-Leszczyny
7 w 0 4 I Rydzewski, Paweł 1938 UKS Pionier Jastrzębie Zdrój
8 nie grał
9 w 0 4 k Czarnecki, Wojciech 2020 GKSz Hetman Pilzno
VI szachownica

Małgorzata Ryng (2045) – 5 pkt z 9 partii (4 zwycięstwa, 2 remisy, 3 porażki) – Ranking ELO: -17,8

Runda Kolor Pkt. Deska Tytuł Nazwisko Imię R. FIDE Klub
1 b 0 6 I++ Binkowska, Agata 1822 UKS 21 Podlesie
2 w 1 6 I+ Kmiecik, Emilia 1786 UKS Debiut Przedwojów
3 w 1 6 k Murawko, Katarzyna 1988 MKSz GRYF Dębica
4 b 1 6 k Dębowiak, Arleta 1838 ASSz Lipno Stęszew
5 w = 6 m Korościel, Aneta 2017 WIEŻA PĘGÓW
6 b 0 6 m Smarsz, Agata 2102 KSz Skoczek Czerwionka-Leszczyny
7 w 1 6 I++ Buchta, Agnieszka 1835 UKS Pionier Jastrzębie Zdrój
8 b 0 6 k+ Pastuszko, Kinga 1971 UKS Smecz Konin
9 w = 6 WFM Jałowiec, Halina 1967 GKSz Hetman Pilzno
Rezerwowy

Ryszard Macioł (2134) – 7,5 pkt z 9 partii (7 zwycięstw, 1 remis, 1 porażka) – 5 partii na IV szachownicy, 4 partie na V szachownicy – Ranking ELO: +27,8

Runda Kolor Pkt. Deska Tytuł Nazwisko Imię R. FIDE Klub
1 b 0 4 I++ Kastelik, Adrian 2168 UKS 21 Podlesie
2 w 1 4 I++ Sandor, Aleksandra 1905 UKS Debiut Przedwojów
3 w 1 4 k Kanarkiewicz, Michał 2066 MKSz GRYF Dębica
4 b 1 4 I++ Hemmerling, Jarosław 1920 ASSz Lipno Stęszew
5 w 1 4 FM Grossmann, Ryszard 2070 WIEŻA PĘGÓW
6 w 1 5 WFM Mikulewicz, Joanna 2057 KSz Skoczek Czerwionka-Leszczyny
7 b = 5 I Gałuszka, Tomasz 1895 UKS Pionier Jastrzębie Zdrój
8 w 1 5 I Matlewski, Adam 1825 UKS Smecz Konin
9 b 1 5 I++ Markiewicz, Mateusz 2021 GKSz Hetman Pilzno
Rezerwowy

Artur Czyż (1907) – 3 pkt z 5 partii (3 zwycięstwa, 2 porażki) – 5 partii na V szachownicy – Ranking ELO: +11,8

Runda Kolor Pkt. Deska Tytuł Nazwisko Imię R. FIDE Klub
1 w 1 5 I Wielek, Thomas 1803 UKS 21 Podlesie
2 b 1 5 I Guziewicz, Wojciech 1836 UKS Debiut Przedwojów
3 b 0 5 k+ Żurkowski, Andrzej 2048 MKSz GRYF Dębica
4 w 1 5 I++ Rozumek, Krzysztof 1906 ASSz Lipno Stęszew
5 b 0 5 k Helaszek, Edward 2006 WIEŻA PĘGÓW
6 nie grał
7 nie grał
8 nie grał
9 nie grał