Głównym wydarzeniem minionego weekendu były rozgrywki Ekstraligi Szachowej, które odbyły się w naszym klubie. Jednakże, zawodnicy którzy “nie załapali” się do naszego podstawowego składu nie próżnowali i grali w turniejach rozegranych we Wrocławiu, Żarowie, Oleśnicy oraz Głogowie. W dalszej części wiadomości wyniki ze wspomnianych turniejów.

V Memoriał Szachowy pamięci Jana Kipczaka i Pawła Paradowskiego – Żarów, 30.09-1.10.2017

Grupa A – turniej zawodników z rankingiem FIDE do 2199 i bez rankingu FIDE (co najmniej III kat.)

W zawodach wystartowało 28 zawodników, którzy rozegrali 5 rund, granych tempem 60 minut + 30 sekund na posunięcie na zawodnika.

  • Krzyżosiak Marta – 3 pkt, 9 miejsce, +50,4 ELO
  • Krzyżosiak Anna – 3 pkt, 11 miejsce, -26,8 ELO
  • Dawgiel Bartosz – 2 pkt, 17 miejsce, +4,8 ELO
  • Halhoul Adam – 2 pkt, 20 miejsce, -36,8 ELO
  • Konieczny Kacper – 1,5 pkt, 23 miejsce
  • Osada Piotr – 1,5 pkt, 24 miejsce, +20 ELO
  • Latacz Grzegorz – 1,5 pkt, 26 miejsce, -24,8 ELO

Pełne wyniki – TUTAJ

Grupa B – zawodnicy z IV i III kategorią

W zawodach wystartowało 18 zawodników, którzy rozegrali 7 rund, granych tempem 60 minut na zawodnika.

  • Zimny Jakub – 4 pkt, 6 miejsce
  • Kułtucki Kamil – 4 pkt, 7 miejsce
  • Król Karol – 3 pkt, 13 miejsce

Pełne wyniki – TUTAJ

Grupa C – zawodnicy z V kategorią i bez kategorii

W zawodach wystartowało 29 zawodników, którzy rozegrali 6 rund, granych tempem 30 minut na zawodnika.

  • Zimny Daniel – 3 pkt, 10 miejsce

Pełne wyniki – TUTAJ

XII MEMORIAŁ MIECZYSŁAWA FULARY – Wrocław, 30.09.2017

W zawodach wystartowało 25 zawodników, którzy rozegrali 7 rund, granych tempem 15 minut na zawodnika.

  • Żeberski Jakub – 6 pkt, 2 miejsce
  • Pokusiński Antoni – 4,5 pkt, 6 miejsce
  • Luberański Jakub – 4 pkt, 10 miejsce
  • Nagły Wojciech – 3 pkt, 15 miejsce
  • Nagły Małgorzata – 3 pkt, 17 miejsce
  • Nagły Krzysztof – 3 pkt, 18 miejsce
  • Friedel Filip – 2 pkt, 24 miejsce

Pełne wyniki – TUTAJ

Turniej Szachowy o Puchar Prezesa Spółdzielni Mieszkaniowej “Zacisze” 2017 – Oleśnica, 1.10.2017

W zawodach wystartowało 34 zawodników, którzy rozegrali 9 rund, granych tempem 15 minut na zawodnika.

  • Dytman Radosław – 8,5 pkt, 1 miejsce
  • Kot Jerzy – 7 pkt, 3 miejsce
  • Klintsevich Aleksandra – 5 pkt, 13 miejsce

Pełne wyniki – TUTAJ

Wrześniowy Turniej w MOK Głogów – 30.09.2017

Grupa A

W zawodach wystartowało 16 zawodników, którzy rozegrali 9 rund, granych tempem 15 minut na zawodnika.

  • Piechocki Karol – 3,5 pkt, 12 miejsce

Pełne wyniki – TUTAJ

Grupa B

W zawodach wystartowało 15 zawodników, którzy rozegrali 7 rund, granych tempem 10 minut na zawodnika.

  • Piechocki Krystian – 5 pkt, 3 miejsce

Pełne wyniki – TUTAJ