Ekstraliga Juniorów 2018 – Podsumowanie

Rozgrywki Ekstraligi Juniorów 2018 są już za nami! Podczas zawodów w Kudowie Zdroju 20-29.07.2018 drużyna VOTUM SA Polonia Wrocław zajęła IV miejsce i drugi raz w czasie naszego 11-letniego pobytu w Ekstralidze Juniorów (od sezonu 2008) nie zdobywamy medalu (w 2013 także zajęliśmy 4. miejsce)! Poniżej podsumowanie występu naszych zawodników.

EKSTRALIGA JUNIORÓW

Drużyna VOTUM SA Polonia Wrocław podczas rozgrywek Ekstraligi Juniorów 2018, od lewej: Magdalena Pawicka, Magdalena Harazińska, Szymon Gumularz, Maciej Czopor, Jakub Luberański, Marek Madej, Michał Fiedorek

Trener: Mirosław Perdek

Wyniki Ekstraligi Juniorów 2018 – TUTAJ

Wyniki naszego zespołu w poszczególnych rundach:

Runda 1 – VOTUM SA Polonia Wrocław – Krakowski Klub Szachistów 1893 3,5 – 2,5
Runda 2 – VOTUM SA Polonia Wrocław – HETMAN GKS Katowice 2,5 – 3,5
Runda 3 – VOTUM SA Polonia Wrocław – KS Laura Chylice 3 – 3
Runda 4 – VOTUM SA Polonia Wrocław – MKSz Rybnik 2,5 – 3,5
Runda 5 – VOTUM SA Polonia Wrocław – KS Polonia Warszawa 2,5 – 3,5
Runda 6 – VOTUM SA Polonia Wrocław – MUKS Stoczek 45 Białystok 3,5 – 2,5
Runda 7 – VOTUM SA Polonia Wrocław – LKSz GCKiP Czarna 3,5 – 2,5
Runda 8 – VOTUM SA Polonia Wrocław – UKS Rodło Opole 3,5 – 2,5
Runda 9 – VOTUM SA Polonia Wrocław – MUKS MDK Śródmieście Wrocław 3,5 – 2,5

Zdobyliśmy 28 małych punktów: 15 zwycięstw, 26 remisów, 13 porażek
Wyniki indywidualne białym kolorem: 9 zwycięstw, 12 remisów, 6 porażek
Wyniki indywidualne czarnym kolorem: 6 zwycięstw, 14 remisów, 7 porażek

Tabela końcowa:

Podsumowanie indywidualne zawodników VOTUM SA Polonia Wrocław:

I szachownica

Szymon Gumularz (2461 ELO) – 5,5 pkt z 9 partii (3 zwycięstwa, 5 remisów, porażka) – Ranking ELO: -7,5

Runda Kolor Pkt. Tytuł Nazwisko Imię ELO Klub
1 w 0 FM SZCZUREK, Krzysztof 2136 KKSz Kraków
2 b = IM GAZIK, Viktor 2501 KSz HETMAN Katowice
3 w 1 FM CHYLEWSKI, Patryk 2335 KS LAURA Chylice
4 b = FM KOZIOŁ, Kamil 2257 MKSz Rybnik
5 w 1 FM SZUSTAKOWSKI, Antoni 2330 KS Polonia Warszawa
6 b = FM KOSAKOWSKI, Jakub 2324 MUKS Stoczek 45 Białystok
7 w 1 FM SZPAR, Miłosz 2349 LKSz GCKiP Czarna
8 b = FM PACAN-MILEJ, Kosma 2282 UKS Rodło Opole
9 w = k ŁUKASIEWICZ, Krzysztof 2247 MUKS MDK Śródmieście Wrocław
Partie Szymona
II szachownica

Maciej Czopor (2217 ELO) – 3,5 pkt z 8 partii (2 zwycięstwa, 3 remisy, 3 porażki) – Ranking ELO: -68,0

Runda Kolor Pkt. Tytuł Nazwisko Imię ELO Klub
1 b 1 I++ WARCHOŁ, Bartosz 1950 KKSz Kraków
2 w 0 k GODZWON, Iwo 2218 KSz HETMAN Katowice
3 b = k SANZ Wawer, Daniel 2233 KS LAURA Chylice
4 w = I+ FRITZ, Antoni 1981 MKSz Rybnik
5 nie grał
6 w 1 I++ PYTEL, Maciej 2051 MUKS Stoczek 45 Białystok
7 b = FM MIŚ, Mieszko 2291 LKSz GCKiP Czarna
8 w 0 I RACŁAWICKI, Kacper 1799 UKS Rodło Opole
9 b 0 I+ SERNECKI, Franciszek 2175 MUKS MDK Śródmieście Wrocław
Partie Maćka
III szachownica

Michał Fiedorek (2066 ELO) – 6 pkt z 9 partii (4 zwycięstwa, 4 remisy, porażka) – Ranking ELO: -18,8

Runda Kolor Pkt. Tytuł Nazwisko Imię ELO Klub
1 w = II JÓZEFCZYK, Szymon 1734 KKSz Kraków
2 b 1 I+ OBORSKI, Artur 1821 KSz HETMAN Katowice
3 w = I REDZISZ, Michał 1937 KS LAURA Chylice
4 b = I OLEKSY, Krzysztof 1813 MKSz Rybnik
5 b = FM KOWALSKI, Igor 2324 KSz Polonia Warszawa
6 b 0 I KAROLCZUK, Iwo 1783 MUKS Stoczek 45 Białystok
7 w 1 k CHYŻY, Jakub 2100 LKSz GCKiP Czarna
8 b 1 II+ CZERNECKI, Andrzej 1472 UKS Rodło Opole
9 w 1 II KOSIOR, Jan 1466 MUKS MDK Śródmieście Wrocław
Partie Michała
IV szachownica

Jakub Luberański (1762 ELO) – 3,5 pkt z 7 partii (zwycięstwo, 5 remisów, porażka) – Ranking ELO: +3,6

Runda Kolor Pkt. Tytuł Nazwisko Imię ELO Klub
1 nie grał
2 nie grał
3 b 0 WCM MARCIŃCZYK, Monika 1891 KS Laura Chylice
4 w 1 I SEEMANN, Jakub 1814 MKSz Rybnik
5 w = II+ IWASZKIEWICZ, Krzysztof 1683 KSz Polonia Warszawa
6 w = I SZYDŁO, Michał 1697 MUKS Stoczek 45 Białystok
7 b = I++ CZERNEK, Tymon 1949 LKSz GCKiP Czarna
8 w = I MATELA, Krzysztof 1734 UKS Rodło Opole
9 b = I WIECZOREK, Mikołaj 1651 MUKS MDK Śródmieście Wrocław
Partie Kuby
V szachownica

Magdalena Harazińska (1997 ELO) – 4,5 pkt z 9 partii (2 zwycięstwa, 5 remisów, 2 porażki) – Ranking ELO: -43,2

Runda Kolor Pkt. Tytuł Nazwisko Imię ELO Klub
1 w 1 I SURPETA, Julia 1611 KKSz Kraków
2 b = FM JAROCKA, Liwia 1984 KSz HETMAN Katowice
3 w = k+ MOŚCICKA, Pola 1934 KS LAURA Chylice
4 b 0 k++ CIEŚLAK, Wiktoria 1931 MKSz Rybnik
5 w 0 WCM MALICKA, Maria 2174 KSz Polonia Warszawa
6 b = I KORUCH, Maria 1714 MUKS Stoczek 45 Białystok
7 w = k ŚWIĘCH, Joanna 1832 LKSz GCKiP Czarna
8 b 1 k SOWA, Wiktoria 1952 UKS Rodło Opole
9 w = k FREJ, Zofia 1938 MUKS MDK Śródmieście Wrocław
Partie Magdy
VI szachownica

Magdalena Pawicka (1997 ELO) – 4 pkt z 9 partii (2 zwycięstwa, 4 remisy, 3 porażki) – Ranking ELO: -50,4

Runda Kolor Pkt. Tytuł Nazwisko Imię ELO Klub
1 b 0 k DYLĄG, Emilia 1989 KKSz Kraków
2 w = I+ HERTLEIN, Irena 1545 KSz HETMAN Katowice
3 b = I TRZASKOWSKA, Hanna 1505 KS LAURA Chylice
4 w 0 I++ KRÓLICZEK, Gabriela 1736 MKSz Rybnik
5 b = I MĘŻYKOWSKA, Emilia 1622 KSz Polonia Warszawa
6 w 1 I ARCISZEWSKA, Zuzanna 1301 MUKS Stoczek 45 Białystok
7 b 0 I++ WIKAR, Martyna 1955 LKSz GCKiP Czarna
8 w = WCM STAROSTA, Martyna 1740 UKS Rodło Opole
9 b 1 I+ ŚCISŁA, Oliwia 1345 MUKS MDK Śródmieście Wrocław
Partie Magdy
rezerwowy

Marek Madej (1786 ELO) – 1 pkt z 3 partii (zwycięstwo, 2 porażki) – Ranking ELO: -53,2

Runda Kolor Pkt. Tytuł Nazwisko Imię ELO Klub
1 b 1 II ŚWIĘCH, Łukasz 1591 KKSz Kraków
2 w 0 I BOGUSZ, Alan 1637 KSz HETMAN Katowice
3 nie grał
4 nie grał
5 b 0 II RAK, Jacek 1457 KSz Polonia Warszawa
6 nie grał
7 nie grał
8 nie grał
9 nie grał
Partie Marka

About the Author:

Leave A Comment