Weekendowe starty polonistów

Oj działo się, działo w weekend 🙂 Nasi zawodnicy startowali w wielu imprezach szachowych.

Poniżej wyniki polonistów z turniejów:

  • 2. Torneo Internazionale Vignola Cotta degli Scacchi – Vignola, 9-11.2018,
  • TURNIEJ NIEPODLEGŁOŚCI 2018 – Wrocław, 8-11.11.2018,
  • 1. Bundesliga – runda 1 – 11.11.2018,
  • 2. Bundesliga Süd – rundy 1-2 – 10-11.2018,
  • 2. Bundesliga Nord – rundy 1-2 – 10-11.2018,
  • 1. Liga Czeska – východ – runda 2 – 11.11.2018,
  • Turniej z okazji 100 Lat Niepodległości Polski – Jelenia Góra, 10.11.2018,
  • I Turniej Szachowy Dla Niepodległej – Jaworzyna Śląska, 10.11.2018
  • Turniej Niepodległości – Warszawa, 11.11.2018,
  • SZCZYRK OPEN – TURNIEJ Z OKAZJI ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI – 11.11.2018,
  • VIII Turniej Szachowy o Szablę Piłsudskiego – Świdnica, 11.11.2018,
  • Turniej Szachowy z okazji 100. rocznicy Odzyskania Niepodległości – Poznań, 11.11.2018.

2. Torneo Internazionale Vignola Cotta degli Scacchi – Vignola, 9-11.2018

W zawodach zagrało 92 zawodników, którzy rozegrali 5 rund, granych tempem 90 minut + 30 sekund na posunięcie na zawodnika.

  • Kantane Anna – 4 pkt, 5 miejsce

Pełne wyniki – TUTAJ

TURNIEJ NIEPODLEGŁOŚCI 2018 – Wrocław, 8-11.11.2018

Grupa A – zawodniczki i zawodnicy z rankingiem FIDE do 2199 posiadający ranking PZSzach 1600 lub wyższy

W zawodach zagrało 14 zawodników, którzy rozegrali 7 rund, granych tempem 60 minut + 30 sekund na posunięcie na zawodnika.

  • Marko Piotr – 4,5 pkt, 4 miejsce
  • Pokusiński Antoni – 4 pkt, 6 miejsce
  • Latacz Grzegorz – 1 pkt, 14 miejsce

Pełne wyniki – TUTAJ

Grupa B – dla zawodników o rankingach 1600-1700 (zawodniczki z II, II+ kategorią i zawodnicy z III kategorią

W zawodach zagrało 10 zawodników, którzy rozegrali 7 rund, granych tempem 30 minut + 30 sekund na posunięcie na zawodnika.

  • Wieczorek Maja – 4 pkt, 3 miejsce

Pełne wyniki – TUTAJ

1. Bundesliga – runda 1 – 11.11.2018

  • W zespole USV TU Dresden partię na 4. szachownicy rozegrał Mateusz Bartel. Kapitan Polonii Wrocław zremisował z Gienadijem Ginsburgiem (2418 ELO).

Serwis turniejowy – TUTAJ

2. Bundesliga Süd – rundy 1-2 – 10-11.2018

  • W zespole SC Heusenstamm zagrali Daniel Sadzikowski oraz Oskar Wieczorek. Daniel, grając na 1. szachownicy (mecze rozgrywa się na 8. szachownicach), zremisował swoje partie, z Jaroslawem Krasowizkijem (2456 ELO) oraz z Saszą Martinoviciem (2563 ELO). Natomiast Oskar odniósł wygrał obie partie, które zagrał na 5. szachownicy w swoim zespole. Najpierw polonista pokonał Sergeya Trussevicha (2282 ELO), by następnie odprawić z kwitkiem Jensa Hirneise (2370 ELO),
  • W ekipie SV Griesheim na 3. szachownicy zagrał  Marcin Tazbir, który zremisował z Karstenem Volke (2471 ELO) oraz z Vladimirem Lukoviciem (2425 ELO).

Serwis turniejowy – TUTAJ

2. Bundesliga Nord – rundy 1-2 – 10-11.2018

  • W drużynie SK Zehlendorf Berlin na 5. szachownicy (mecze rozgrywa się na 8. szachownicach) zagrał Kamil Stachowiak. Polonista zremisował z Piotrem Dudzińskim (2327 ELO) oraz z Alexandrem Seybem (2416 ELO)

Serwis turniejowy – TUTAJ

1. Liga Czeska – východ – runda 2 – 11.11.2018

  • W zespole Panda Rychnov nad Kněžnou na 1. szachownicy (mecze rozgrywane są na 8. szachownicach) zagrał Michał Fiedorek. Polonista zremisował partię z Karelem Malinovskim (2460 ELO).

Serwis turniejowy – TUTAJ

Turniej z okazji 100 Lat Niepodległości Polski – Jelenia Góra, 10.11.2018

W zawodach zagrało 44 zawodników, którzy zagrali 9 rund, granych tempem 10 minut + 5 sekund na posunięcie na zawodnika.

  • Janikowska Wiktoria – 7 pkt, 3 miejsce

Pełne wyniki – TUTAJ

I Turniej Szachowy Dla Niepodległej – Jaworzyna Śląska, 10.11.2018

Grupa A – dorośli oraz juniorzy urodzeni w roku 2000 lub młodsi

W zawodach zagrało 11 zawodników, którzy zagrali 7 rund, granych tempem 15 minut na zawodnika.

  • Dołharz Jakub – 4 pkt, 8 miejsce

Pełne wyniki – TUTAJ

Grupa B – juniorzy urodzeni w roku 2004 lub młodsi

W zawodach zagrało 18 zawodników, którzy zagrali 7 rund, granych tempem 15 minut na zawodnika.

  • Kułtucki Kamil – 6 pkt, 2 miejsce

Pełne wyniki – TUTAJ

Grupa C – juniorzy urodzeni w roku 2008 lub młodsi

W zawodach zagrało 27 zawodników, którzy zagrali 7 rund, granych tempem 15 minut na zawodnika.

  • Chomentowska Natalia – 5 pkt, 3 miejsce

Pełne wyniki – TUTAJ

Turniej Niepodległości – Warszawa, 11.11.2018

Grupa A

W zawodach zagrało 92 zawodników, którzy zagrali 9 rund, granych tempem 10 minut + 5 sekund na posunięcie na zawodnika.

  • Bebel Arkadiusz – 4 pkt, 55 miejsce
  • Dwilewicz Katarzyna – 2,5 pkt, 82 miejsce

Pełne wyniki – TUTAJ

Grupa B

W zawodach zagrało 141 zawodników, którzy zagrali 9 rund, granych tempem 10 minut + 5 sekund na posunięcie na zawodnika.

  • Dwilewicz Agata – 6,5 pkt, 15 miejsce
  • Harazińska Magdalena – 6 pkt, 21 miejsce

Pełne wyniki – TUTAJ

SZCZYRK OPEN – TURNIEJ Z OKAZJI ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI – 11.11.2018

W zawodach zagrało 169 zawodników, którzy zagrali 9 rund, granych tempem 3 minuty + 2 sekundy na posunięcie na zawodnika.

  • Demski Michał – 6,5 pkt, 14 miejsce
  • Piotrowski Przemysław – 6,5 pkt, 15 miejsce
  • Dytman Radosław – 5,5 pkt, 38 miejsce
  • Jaworski Tymon – 5 pkt, 60 miejsce
  • Starościak Szymon – 5 pkt, 67 miejsce
  • Nagły Wojciech – 4 pkt, 99 miejsce

Pełne wyniki – TUTAJ

VIII Turniej Szachowy o Szablę Piłsudskiego – Świdnica, 11.11.2018

Grupa A – dorośli oraz juniorzy urodzeni w roku 2000 lub młodsi

W zawodach zagrało 53 zawodników, którzy zagrali 8 rund, granych tempem 10 minut + 5 sekund na posunięcie na zawodnika.

  • Luberański Jakub – 6 pkt, 3 miejsce
  • Raczek Krzysztof – 4,5 pkt, 20 miejsce
  • Grot Błażej – 4 pkt, 23 miejsce
  • Bebel Agnieszka – 4 pkt, 29 miejsce

Pełne wyniki – TUTAJ

Grupa B – juniorzy urodzeni w roku 2004 lub młodsi

W zawodach zagrało 25 zawodników, którzy zagrali 8 rund, granych tempem 10 minut + 5 sekund na posunięcie na zawodnika.

  • Piechocki Karol – 5,5 pkt, 4 miejsce
  • Kułtucki Kamil – 5 pkt, 5 miejsce

Pełne wyniki – TUTAJ

Grupa C – juniorzy urodzeni w roku 2008 lub młodsi

W zawodach zagrało 23 zawodników, którzy zagrali 8 rund, granych tempem 10 minut + 5 sekund na posunięcie na zawodnika.

  • Chomentowska Natalia – 4 pkt, 12 miejsce

Pełne wyniki – TUTAJ

Grupa D – juniorzy urodzeni w roku 2010 lub młodsi

W zawodach zagrało 53 zawodników, którzy zagrali 8 rund, granych tempem 10 minut + 5 sekund na posunięcie na zawodnika.

  • Grot Bartosz – 6,5 pkt, 2 miejsce
  • Piechocki Krystian – 6 pkt, 6 miejsce
  • Małas Maksymilian – 5 pkt, 13 miejsce

Pełne wyniki – TUTAJ

Powiększenie zdjęcia po kliknięciu na zdjęcie, fot. Adam Luberański

Turniej Szachowy z okazji 100. rocznicy Odzyskania Niepodległości – Poznań, 11.11.2018

W zawodach zagrało 45 zawodników, którzy zagrali 9 rund, granych tempem 11 minut na zawodnika.

  • Sierpowicz Konrad – 5 pkt, 19 miejsce

Pełne wyniki – TUTAJ

About the Author:

Leave A Comment