//Weekendowe starty polonistów

Weekendowe starty polonistów

Tradycyjnie miniony weekend nie mógł obyć się bez występów naszych zawodników na turniejach i ligach szachowych 🙂

Poniżej wyniki z turniejów :

  • 1. Liga Czeska – východ – runda 4 – 9.12.2018,
  • Extraliga Słowacka 2018/2019,
  • Turniej Kobiet w Szachach Szybkich w ramach Festiwalu Szachów Kobiecych – Wrocław, 8-9.12.2018,
  • Turniej o Puchar Prezesa PZSzach R.Jedynaka i Mistrzostwa Polski Branży Okiennej – Łódź, 8.12.2018,
  • MIKOŁAJ ROZDAJE KATEGORIE – Wrocław, 8-9.12.2018,
  • Turniej o Puchar Prezesa Spółdzielni Mieszkaniowej „Odra” w Oławie – 8.12.2018.

1. Liga Czeska – východ – runda 4 – 9.12.2018

  • W zespole Panda Rychnov nad Kněžnou zagrało dwóch zawodników naszego klubu. Na 3. szachownicy (mecze rozgrywane są na 8. szachownicach) zagrał Jakub Żeberski (pierwsza partia w tym sezonie) a na 4. szachownicy Michał Fiedorek. Kuba wygrał pojedynek z Janem Malikiem (2314 ELO), Michał zremisował z Jozefem Michenką (2274 ELO). Po czterech rundach ligi (na 11) Jakub ma na swoim koncie 1 pkt z 1 partii, a Michał 2,5 pkt z 4 partii (bez porażki).

Serwis turniejowy – TUTAJ

Extraliga Słowacka 2018/2019

  • W 3 i 4 rundzie Słowackiej Extraligi Szachowej, w zespole TJ Inbest Dunajov, zadebiutował Marcin Tazbir. Polonista w pierwszej swojej partii – grając na 6. szachownicy (mecze rozgrywane są na 8. szachownicach), zremisował z Martinem Nayhebaverem (2460 ELO). W następnej rundzie Marcin zagrał już na 5. szachownicy i pojedynek wygrał – z Viktorem Haringiem (2307 ELO).

Serwis turniejowy – TUTAJ

Turniej Kobiet w Szachach Szybkich w ramach Festiwalu Szachów Kobiecych – Wrocław, 8-9.12.2018

Turniej Eliminacyjny

W turnieju eliminacyjnym zagrało 26 zawodniczek, które rozegrały 7 rund, granych tempem 15 minut + 10 sekund na posunięcie.

  • Kantane Anna – 4,5 pkt, 4 miejsce
  • Ryng Małgorzata – 4 pkt, 7 miejsce
  • Dmochowska Agnieszka – 4 pkt, 9 miejsce
  • Jędrzejko Martyna – 2 pkt, 24 miejsce
  • Nagły Małgorzata – 1 pkt, 26 miejsce

Wyniki turnieju eliminacyjnego – TUTAJ

Po turnieju Eliminacyjny rozegrano finały:

  • Finał A – 8 najlepszych zawodniczek z eliminacji.
  • Finał B – Kobiety powyżej 40 lat (rok ur. 1978 i wcześniej) – 8 najlepszych zawodniczek, które nie grają w Finale A
  • Finał C – Dziewczęta do lat 16 (rok ur. 2002 i później) – 8 najlepszych zawodniczek, które nie grają w Finale A
  • Finał D – Zawodniczki, które nie zakwalifikowały się do pozostałych finałów lub nie grały w eliminacjach.

Wyniki finałów:

Finał A – 8 najlepszych zawodniczek z eliminacji.

  • Kantane Anna3. miejsce
  • Ryng Małgorzata – 8. miejsce

Finał C – Dziewczęta do lat 16 (rok ur. 2002 i później) – 8 najlepszych zawodniczek, które nie grają w Finale A.

  • Jędrzejko Martyna – 4. miejsce
  • Nagły Małgorzata – 5. miejsce

Finał D – Zawodniczki, które nie zakwalifikowały się do pozostałych finałów lub nie grały w eliminacjach.

  • Dmochowska Agnieszka – 4. miejsce

Pełne wyniki turnieju finałowego – TUTAJ

Turniej o Puchar Prezesa PZSzach R.Jedynaka i Mistrzostwa Polski Branży Okiennej – Łódź, 8.12.2018

W zawodach zagrało 93 zawodników, którzy rozegrali 9 rund, granych tempem 10 minut + 5 sekund na posunięcie na zawodnika.

  • Sadzikowski Daniel – 5,5 pkt, 21 miejsce
  • Harazińska Magdalena – 5,5 pkt, 30 miejsce

Wyniki turnieju – TUTAJ

MIKOŁAJ ROZDAJE KATEGORIE – Wrocław, 8-9.12.2018

Grupa A – OD 1800 PZSZACH do 2199 FIDE

W zawodach zagrało 14 zawodników, którzy rozegrali 5 rund, granych tempem 60 minut + 30 sekund na posunięcie.

  • Żerebiec Maurycy – 3,5 pkt, 2 miejsce
  • Pokusiński Antoni – 3,5 pkt, 3 miejsce
  • Raczek Krzysztof – 2,5 pkt, 7 miejsce
  • Zimny Jakub – 1 pkt, 13 miejsce

Wyniki turnieju – TUTAJ

Grupa B – 1600 PZSZACH

W zawodach zagrało 20 zawodników, którzy rozegrali 7 rund, granych tempem 30 minut + 30 sekund na posunięcie.

  • Wieczorek Maja – 4 pkt, 5 miejsce
  • Janicki Tomasz – 3 pkt, 15 miejsce
  • Tarkowski Mateusz – 1,5 pkt, 19 miejsce

Wyniki turnieju – TUTAJ

Grupa C – 1400 – IV kat. męska i III kat. kobieca

W zawodach zagrało 28 zawodników, którzy rozegrali 7 rund, granych tempem 30 minut + 30 sekund na posunięcie.

  • Nakielna Natalia – 4 pkt, 8 miejsce
  • Zimny Daniel – 3 pkt, 16 miejsce
  • Rogowski Marcel – 2 pkt, 25 miejsce

Wyniki turnieju – TUTAJ

Turniej o Puchar Prezesa Spółdzielni Mieszkaniowej „Odra” w Oławie – 8.12.2018

Grupa do lat 12

W zawodach zagrało 27 zawodników, którzy rozegrali 7 rund, granych tempem 10 minut na zawodnika.

  • Szatanik Jakub – 4 pkt, 11 miejsce

Wyniki turnieju – TUTAJ


By |2018-12-10T20:15:30+00:00Grudzień 10th, 2018|Categories: Starty Polonistów|Tags: , , , , |0 Comments

About the Author:

Leave A Comment