Piorun jednym z liderów ME!

Polacy kontynuują udaną passę na Mistrzostwach Europy! Po 7 rundach pierwsze miejsce dzieli Kacper Piorun, który jak na razie stracił tylko jeden punkt, remisując 2 partie. Polak zarabia aż 18 punktów rankingowych a jego ranking uzyskany to 2862!!

Bardzo dobrze radzą sobie też Poloniści Mateusz Bartel i Szymon Gumularz!

W siódmej rundzie Mateusz wygrał z Volodarem Murzinem, Mistrzem Europy Juniorów do lat 12. Mateusz pokazał, jak należy grać z młodymi zawodnikami, dążąc do uproszczonej pozycji, gdzie pokazał klasę arcymistrza 😉

Szymon Gumularz wygrał dwie ostatnie partie, dzięki czemu jego ranking live zbliża się coraz prędzej ku 2500! Na uwagę zasługuje zwłaszcza jego zwycięstwo z 7. partii, w której pokonał Alexandra Donchenko (2593!).

Kolejna runda już o 15:00!

Już za kilka godzin kolejna runda, w której Kacper Piorun zmierzy się na pierwszej szachownicy z Nilsem Grandeliusem, jednym z czterech zawodników dzielących pierwsze miejsce. To może być partia, która wiele zdecyduje!

Mateusz zagra z GM Aleksandrem Rakhmanovem z Rosji a Szymon z GM Robertem Hovhannisyanem z Armenii.

By |2019-03-26T10:23:24+00:0026 Marzec, 2019|Categories: Starty Polonistów|0 Comments

About the Author:

Profesjonalna szachistka, promotorka szachów oraz wieloletnia trenerka osób na każdym poziomie. Współorganizatorka wielu międzynarodowych turniejów, w tym Mistrzostw Europy Juniorów 2018. Komentatorka I prezenterka podczas najbardziej presiżowych imprez, jak Akademickie Mistrzowstwa Świata, Mistrzostwa Europy B&R I innych.

Leave A Comment