Weekendowe starty polonistów

W miniony weekend nasi zawodnicy tradycyjnie postanowili spędzić przy szachownicy! Jakie wyniki osiągnęli?

Poniżej wyniki z turniejów:

  • 2. Bundesliga Süd – rundy 9-10 – 23-24.03.2019,
  • 1. Liga Czeska – východ – runda 10 – 24.03.2019,
  • Strzelce Spring Chess Classic 2019 – Strzelce Opolskie, 23-24.03.2019,
  • CYKL 4 PÓR ROKU – Wrocław, 23.03.2019,
  • III MEMORIAŁ ZBIGNIEWA CHOMICKIEGO, Strzelin 23.03.2019.

2. Bundesliga Süd – rundy 9-10 – 23-24.03.2019

  • W zespole SC Heusenstamm w rundach 9-10 zagrali Daniel Sadzikowski oraz Oskar Wieczorek. Daniel, grając na 1. szachownicy (mecze rozgrywa się na 8. szachownicach), wygrał z Christianem Bauerem (2654 ELO) oraz przegrał z Marią Muzychuk (2560 ELO). Natomiast Oskar, który zagrał na 4. szachownicy, zremisował obie partie – Vladimir Baklan (2614 ELO) oraz Jean-Noel Riff (2493 ELO), co wystarczyło do zdobycia przez Oskara trzeciej (ostatniej) normy arcymistrzowskiej!
  • W ekipie SV Griesheim na 2. szachownicy zagrał Marcin Tazbir, który wygrał z Yannickiem Gozzoli (2633 ELO) oraz zremisował z Igorsem Rausisem (2657 ELO).

Serwis turniejowy – TUTAJ

1. Liga Czeska – východ – runda 10 – 24.03.2019

  • W zespole Panda Rychnov nad Kněžnou, na 2. szachownicy (mecze rozgrywane są na 8. szachownicach) zagrał Michał Fiedorek, który przegrał pojedynek z Tomasem Petrikiem (2464 ELO). Po dziesięciu rundach ligi (na 11) Michał ma na swoim koncie 4 pkt z 8 partii.

Serwis turniejowy – TUTAJ

Strzelce Spring Chess Classic 2019 – Strzelce Opolskie, 23-24.03.2019

W zawodach zagrało 20 zawodników, którzy rozegrali 5 rund, granych tempem 60 minut + 30 sekund na posunięcie na zawodnika.

  • Śmietańska Wiktoria – 3 pkt, 7 miejsce

Pełne wyniki – TUTAJ

CYKL 4 PÓR ROKU – Wrocław, 23.03.2019

OPEN

W zawodach zagrało 10 zawodników, którzy rozegrali 7 rund, granych tempem 10 minut + 5 sekund na posunięcie na zawodnika.

  • Demski Michał – 4,5 pkt, 2 miejsce
  • Madajczak Piotr – 3,5 pkt, 5 miejsce
  • Żerebiec Maurycy – 3,5 pkt, 6 miejsce
  • Zimny Jakub – 1,5 pkt, 9 miejsce

Pełne wyniki – TUTAJ

Turniej OPEN do 1600

W zawodach zagrało 23 zawodników, którzy rozegrali 7 rund, granych tempem 10 minut + 5 sekund na posunięcie na zawodnika.

  • Zimny Daniel – 4 pkt, 11 miejsce
  • Nakielna Natalia – 3 pkt, 14 miejsce

Pełne wyniki – TUTAJ

Turniej do lat 9

W zawodach zagrało 32 zawodników, którzy rozegrali 7 rund, granych tempem 15 minut na zawodnika.

  • Małas Maksymilian – 4 pkt, 9 miejsce
  • Krawczyk Martin – 3 pkt, 23 miejsce

Pełne wyniki – TUTAJ

III MEMORIAŁ ZBIGNIEWA CHOMICKIEGO, Strzelin 23.03.2019

W zawodach zagrało 42 zawodników, którzy rozegrali 7 rund, granych tempem 10 minut + 5 sekund na posunięcie na zawodnika.

  • Żeberski Jakub – 5,5 pkt, 3 miejsce
  • Luberański Jakub – 4 pkt, 16 miejsce
  • Kułtucki Kamil – 4 pkt, 19 miejsce

Pełne wyniki – TUTAJ

About the Author:

Leave A Comment