W mikołajkowy weekend we Wrocławiu rozegrano piątą edycję turnieju “Mikołaj rozdaje kategorię”! Na zawodach nie mogło oczywiście zabraknąć zawodników naszego klubu. Jakie wyniki osiągnęli poloniści?

W Zespole Szkół nr 14 we Wrocławiu w miniony – mikołajkowy weekend, rozegrano dwudniowy turniej (7-8.12.2019) “Mikołaj rozdaje kategorię”, w którym we wszystkich grupach zagrało łącznie 179 uczestników, w tym 22 zawodników Polonii Wrocław! Na szczególną pochwałę za wyniki zasługują: Maurycy Żerebiec (2. miejsce w Grupie A), Maja Wieczorek (2. miejsce w Grupie B, dodatkowo Maja zdobyła drugą (ostatnią) normę na I kategorię szachową), Natalia Nakielna (2. miejsce w Grupie C, dodatkowo Natalia zdobyła II kategorię szachową), Daniel Zimny (zdobycie III kategorii szachowej), Przemysław Wierzbicki (zdobycie IV kategorii szachowej), Filip Małyszek (zdobycie IV kategorii szachowej, Jerzy Dymara (zdobycie V kategorii szachowej) oraz Tomasz Dymara (zdobycie V kategorii szachowej). Gratulacje!

Poniżej szczegółowe wyniki polonistów:

Grupa A – do 2199 FIDE

W zawodach zagrało 30 zawodników, którzy rozegrali 5 rund, granych tempem 60’+30″.

  • Żerebiec Maurycy – 4 pkt, 2 miejsce
  • Madajczak Piotr – 3 pkt, 10 miejsce
  • Demski Michał – 3 pkt, 12 miejsce
  • Zimny Jakub – 2,5 pkt, 15 miejsce
  • Konieczny Kacper – 2,5 pkt, 16 miejsce
  • Kułtucki Kamil – 2 pkt, 19 miejsce
  • Janicki Tomasz – 1,5 pkt, 23 miejsce

Pełne wyniki – TUTAJ

Grupa B – 1600

W zawodach zagrało 30 zawodników, którzy rozegrali 7 rund, granych tempem 30’+30″.

  • Wieczorek Maja – 5,5 pkt, 2 miejsce – Maja zdobyła drugą normę na I kategorię!
  • Gonera Hubert – 2 pkt, 27 miejsce

Pełne wyniki – TUTAJ

Grupa C – IV kat. męska i III kat. kobieca

W zawodach zagrało 46 zawodników, którzy rozegrali 7 rund, granych tempem 30’+30″.

  • Nakielna Natalia – 5,5 pkt, 2 miejsceNatalia zdobyła II kategorię!
  • Zimny Daniel – 5 pkt, 10 miejsce – Daniel zdobył III kategorię!
  • Kosior Franciszek – 3,5 pkt, 23 miejsce

Pełne wyniki – TUTAJ

Grupa D – V kat. kobieca, V kat. męska i IV kat. kobieca

W zawodach zagrało 36 zawodników, którzy rozegrali 7 rund, granych tempem 30’+30″.

  • Wierzbicki Przemysław – 4,5 pkt, 9 miejsce – Przemek zdobył IV kategorię!
  • Grzegorczyk Emilia – 4 pkt, 10 miejsce
  • Małyszek Filip – 4 pkt, 14 miejsce – Filip zdobył IV kategorię!
  • Suligowski Krzysztof – 3,5 pkt, 19 miejsce
  • Kuć Antonina – 3 pkt, 22 miejsce
  • Mieczkowski Mateusz – 3 pkt, 25 miejsce

Pełne wyniki – TUTAJ

Grupa E – zawodnicy bez kategorii oraz V kat. kobieca

W zawodach zagrało 37 zawodników, którzy rozegrali 6 rund, granych tempem 30′.

  • Dymara Jerzy – 4,5 pkt, 4 miejsce – Jurek zdobył V kategorię!
  • Dymara Tomasz – 4 pkt, 6 miejsce – Tomek zdobył V kategorię!
  • Markuszewski Antonio – 3 pkt, 20 miejsce
  • Zawiślak Mateusz – 2 pkt, 29 miejsce

Pełne wyniki – TUTAJ