Za nami świętowanie związane z przywitaniem nowego roku, to pora zobaczyć jakie wyniki osiągnęli poloniści w turniejach rozgrywanych pod koniec ubiegłego roku 🙂

Na pewno na pochwałę zasługują wyniki Radosława Dytmana oraz Błażeja Grota! Radek wygrał noworoczny turniej we Wrocławiu, a Błażej w turnieju do lat 14 w Wilnie zajął 2. miejsce 🙂 Cieszą również spore zyski rankingowe osiągnięte przez młodych polonistów na turniejach w Litomyślu (zagrało 14 polonistów) i Białymstoku. Świetne wyniki rankingowe u naszych południowych sąsiadów osiągnęli m.in. Jan Kosior (+166 pkt ELO), Piotr Madajczak (+132 pkt ELO), Wiktoria Janikowska (+116 pkt ELO).  W Białymstoku “zaszalał” Jakub Luberański (+126 pkt ELO oraz pierwszy arcymistrzowski skalp 🙂 ) Po dokładniejsze wyniki zawodników Polonii Wrocław zapraszamy do lektury poniżej.

Mistrzostwa Świata w Szachach Szybkich – Moskwa, 26-28.12.2019

W mistrzostwach zagrało 205 zawodników, którzy rozegrali 15 rund, granych tempem 15’+10″

  • Bartel Mateusz (117. numer startowy) – 9 pkt, 34 miejsce

Serwis turniejowy – TUTAJ

Mistrzostwa Świata w Szachach Błyskawicznych – Moskwa, 29-30.12.2019

W mistrzostwach zagrało 206 zawodników, którzy rozegrali 21 rund, granych tempem 3’+2″

  • Bartel Mateusz (133. numer startowy) – 10,5 pkt, 97 miejsce

Serwis turniejowy – TUTAJ

Lorca OPEN, 26-30.12.2019

W zawodach zagrało 157 zawodników, którzy rozegrali 9 rund, granych tempem 90’+30″

  • Sadzikowski Daniel – 6,5 pkt, 8 miejsce, +3,6 pkt ELO

Serwis turniejowy – TUTAJ

Litomyśl OPEN, 26.12.2019-1.01.2020

W zawodach zagrało 52 zawodników, którzy rozegrali 9 rund, granych tempem 90’+30″

  • Żerebiec Maurycy – 5,5 pkt, 10 miejsce, +12,8 pkt ELO
  • Madajczak Piotr – 5,5 pkt, 12 miejsce, +132,4 pkt ELO
  • Kosior Jan – 5 pkt, 17 miejsce, +166,4 pkt ELO
  • Starościak Szymon – 5 pkt, 18 miejsce, +67,2 pkt ELO
  • Krzyżosiak Marta – 5 pkt, 21 miejsce, +69,2 pkt ELO
  • Topoła Rafał – 4,5 pkt, 25 miejsce, +42 pkt ELO
  • Jaworski Tymon – 4,5 pkt, 31 miejsce, -35,6 pkt ELO
  • Janikowska Wiktoria – 4 pkt, 33 miejsce, +115,6 pkt ELO
  • Jędrzejko Martyna – 3,5 pkt, 37 miejsce, +57,6 pkt ELO
  • Krzyżosiak Anna – 3,5 pkt, 38 miejsce, +26,8 pkt ELO
  • Zimny Jakub – 3 pkt, 46 miejsce, +19,6 pkt ELO
  • Najdecka Laura – 3 pkt, 48 miejsce, +54,4 pkt ELO
  • Gonera Hubert – 2,5 pkt, 49 miejsce
  • Kosior Franciszek – 2 pkt, 51 miejsce

Serwis turniejowy – TUTAJ

28th Christmas Youth Chess Festival – Wilno, 27-28.12.2019

Grupa do lat 10

W zawodach zagrało 53 zawodników, którzy rozegrali 7 rund, granych tempem 30’+10″

  • Grot Bartosz – 3,5 pkt, 29 miejsce

Serwis turniejowy – TUTAJ

Grupa do lat 14

W zawodach zagrało 32 zawodników, którzy rozegrali 7 rund, granych tempem 30’+10″

  • Grot Błażej – 5,5 pkt, 2 miejsce

Serwis turniejowy – TUTAJ

38. MIĘDZYNARODOWY MEMORIAŁ LUDWIKA ZAMENHOFA – Białystok, 27-31.12.2019

W zawodach zagrało 39 zawodników, którzy rozegrali 9 rund, granych tempem 90’+30″

  • Luberański Jakub – 4,5 pkt, 16 miejsce, +125,6 pkt ELO

Serwis turniejowy – TUTAJ

Międzynarodowy Festiwal Szachowy VARSOVIA 2019 – Warszawa, 27-31.12.2019

Grupa A

W zawodach zagrało 55 zawodników, którzy rozegrali 9 rund, granych tempem 90’+30″

  • Kolasiński Krzysztof – 4,5 pkt, 27 miejsce, +12,8 pkt ELO
  • Harazińska Magdalena – 3 pkt, 49 miejsce, -12,4 pkt ELO

Serwis turniejowy – TUTAJ

Grupa B

W zawodach zagrało 62 zawodników, którzy rozegrali 9 rund, granych tempem 90’+30″

  • Śmietańska Wiktoria – 5 pkt, 18 miejsce, -2,4 pkt ELO

Serwis turniejowy – TUTAJ

Sylwestrowy Turniej Klubu Marynarki Wojennej – Gdynia, 27.12.2019-1.01.2020

W zawodach zagrało 26 zawodników, którzy rozegrali 10 rund, granych tempem 60’+30″

  • Kułtucki Kamil – 5 pkt, 14 miejsce, +68 pkt ELO

Serwis turniejowy – TUTAJ

Turniej Noworoczny – Wrocław, 28-30.12.2019

Grupa A

W zawodach zagrało 26 zawodników, którzy rozegrali 7 rund, granych tempem 60’+30″

  • Dytman Radosław – 7 pkt, 1 miejsce, +66,4 pkt ELO
  • Demski Michał – 4 pkt, 6 miejsce, -47,6 pkt ELO
  • Wieczorek Maja – 4 pkt, 9 miejsce, +69,2 pkt ELO
  • Latacz Grzegorz – 3,5 pkt, 12 miejsce, – 58 pkt ELO

Serwis turniejowy – TUTAJ

Grupa D

W zawodach zagrało 29 zawodników, którzy rozegrali 6 rund, granych tempem 30′.

  • Górski Stanisław – 4 pkt, 6 miejsce
  • Rządkowska Lila – 3 pkt, 11 miejsce – Lila zdobyła IV kategorię szachową!

Serwis turniejowy – TUTAJ