W dniach 15-17.01.2016 w miejscowości Hucisko rozgrywano Akademickie Mistrzostwa Polski w Szachach indywidualnych oraz drużynowych. Na Mistrzostwach wystąpiło 3 zawodników naszego klubu. Jak im poszło?

Akademickie Mistrzostwa Polski – Turniej indywidualny, Hucisko 15-16.01.2016

Na starcie Akademickich Mistrzostw Polski Mężczyzn wystartowało 197 studentów i pracowników naukowych. W zawodach wystąpiło 3 zawodników Polonii Wrocław: Dariusz Świercz (Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach), Daniel Sadzikowski (Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie) oraz Michał Dzikowski (Politechnika Wrocławska). Turniej był rozgrywany systemem szwajcarskim na dystansie 9 rund, granych tempem 15 minut na zawodnika.

W klasyfikacji generalnej zwyciężył Maciej Klekowski (Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie), przed Jackiem Tomczakiem (Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu) oraz Kamilem Dragunem (Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu).

12417837_1665897967015701_8069709260229615767_n

Najlepsi zawodnicy Mistrzostw (od lewej): Tomczak Jacek (2 miejsce), Maciej Klekowski (1 miejsce), Kamil Dragun (3 miejsce)

Najwyżej z polonistów był Daniel, który zawody ukończył na 9 miejsce, co dało naszemu zawodnikowi brązowy medal w klasyfikacji Uczelni Technicznych! Dariusz Świercz sklasyfikowany został na 18 miejscu, a Michał Dzikowski zajął 96 miejsce. Pełne wyniki TUTAJ

12573966_1665896933682471_4991845892512561454_n

Najlepsi zawodnicy (kategoria Uczelni Technicznych) od lewej: Maciej Mroziak, Maciej Klekowski, Daniel Sadzikowski

W turnieju Kobiet zwyciężyła Karina Szczepkowska-Horowska (Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach), przed Klaudią Kulon (Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu) oraz Martą Bartel (Uniwersytet Warszawski). Pełne wyniki TUTAJ

12573941_1665896797015818_2757308769886989316_n

Najlepsze zawodniczki Mistrzostw (na podium od lewej): Klaudia Kulon, Karina Szczepkowska-Horowska, Marta Bartel

Akademickie Mistrzostwa Polski – Turniej drużynowy, Hucisko 16-17.01.2016

Po zakończeniu zmagań indywidualnych, zawodnicy przystąpili do rozgrywek drużynowych, w których wystąpiło 37 drużyn z całego kraju. Drużynówkę rozegrano systemem szwajcarskim, na dystansie 9 rund, granych tempem 15′ + 5″ na zawodnika. Drużyny składały się z 6 osób, z obowiązkiem grania na 6 szachownicy przez kobietę.

W Drużynowych Akademickich Mistrzostwach Polski najlepszą drużyną w kraju został Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu, drugie miejsce zajął Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach z Darkiem Świerczem na 1 szachownicy, na najniższym stopniu podium uplasowała się sensacyjnie Politechnika Wrocławska z Michałem Dzikowskim w składzie!

1 miejsce

UNIWERSYTET EKONOMICZNY W POZNANIU

w składzie (w kolejności desek): GM Tomczak Jacek 6,5/9, GM Dragun Kamil 8,5/9, Brodowski Piotr 8,5/9, Plichta Kamil 8/9, Mazurkiewicz Michał 7/9, WGM Kulon Klaudia 5,5/7 oraz rezerwowa Kowara Magdalena 1/2,

12508823_1665898627015635_5184568261379826848_n

Zawodnicy najlepszej Akademickiej drużyny w kraju!

2 miejsce

UNIWERSYTET EKONOMICZNY W KATOWICACH

skład: GM Świercz Dariusz 8/9, GM Tazbir Marcin 7/9, Polok Kacper 5,5/9, Piesik Piotr 6/9, Wiewióra Eneasz 7/9, Szczepkowska-Horowska Karina 8/9

3 miejsce

POLITECHNIKA WROCŁAWSKA

skład: Reza Wojciech 4,5/9, Kumala Aleksander 3/7, Cukrowski Filip 6/9, Goluch Piotr 8/9, Szczepaniak Łukasz 5,5/9, Zmarzły Aleksandra 5/7, rezerwowi: Dzikowski Michał  2/2, Skiba Marta 2/2

W drużynie Akademii Górniczo-Hutniczej na drugiej szachownicy wystąpił Daniel Sadzikowski z wynikiem 6,5 z 9. Uczelnia Daniela zajęła 4 miejsce.