[vc_row][vc_column][vc_column_text]

Przełomowym wydarzeniem w historii Polonii było otwarcie w 2009 roku nowego lokalu Klubu Szachowego Polonia Wrocław i restauracji ITINERIS. Nowy lokal położony jest w centrum miasta przy ul. Wita Stwosza, tuż przy Rynku. Duże przeszklone witryny, wewnątrz kilka przestronnych pomieszczeń – to sala gry na miarę potrzeb i osiągnięć zawodników. Odbywają się tu zajęcia szachowe i cykliczne turnieje. W ten sposób staramy się zbliżyć do zaistnienia w centrum zainteresowania wrocławian.

Szachiści Polonii Wrocław mają na swym koncie liczne sukcesy w 2010 roku: w Mistrzostwach Polski w Szachach nasi zawodnicy zdobyli najwyższe laury: Mateusz Bartel został Mistrzem Polski, a wśród kobiet srebro zdobyła Iweta Rajlich, a brąz Jolanta Zawadzka!

Rok 2009 był również bardzo udany dla zawodników klubu, obfitował w laury polskie i międzynarodowe.

Jedynym Polakiem, który brał udział w prestiżowych rozgrywkach Pucharu Świata, był nasz zawodnik Mateusz Bartel. Pierwszy w historii występ polskiej klubowej drużyny kobiecej w Klubowym Pucharze Europy to zasługa zawodniczek Klubu Polonia Wrocław, i dodać należy, że od razu nasza drużyna zajęła siódme miejsce w Europie.

Najbardziej utytułowani zawodnicy klubowi, arcymistrzowie Mateusz Bartel, Iweta Rajlich i Jolanta Zawadzka, byli w tym roku powołani do reprezentacji Polski.

W Drużynowych Mistrzostwach Polski team z Polonii Wrocław zdobył brązowy medal, podobnie jak nasze zawodniczki w Drużynowych Mistrzostwach Polski Kobiet. Dwa medale zdobyły Panie w Indywidualnych Mistrzostwach Polski Kobiet: Iweta Rajlich zdobyła złoty medal, a Jolanta Zawadzka srebrny.

Nasi juniorzy brali udział w najważniejszych imprezach: Mistrzostwach Europy i Świata. W Drużynowych Mistrzostwach Europy do lat 18 Polki zostały Mistrzyniami Europy, a reprezentacja polskich juniorów zdobyła srebrny medal. Drużyna Klubu Szachowego Polonia Wrocław zdobyła także Srebrny Medal w Drużynowych Mistrzostwach Polski Juniorów oraz awans do I Ligi Juniorów. Z sukcesów indywidualnych najważniejsze, bo jest ich wiele, to: Arkadiusz Bebel złotym medalistą Mistrzostw Polski Juniorów do lat 18, Anna Iwanow brązową medalistką w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży (MPJ do lat 14) i Aleksandra Dadełło brązową medalistką Mistrzostw Polski Juniorów do lat 12.

Wielkim sukcesem był IV Międzynarodowy Turniej Szachowy Klubu Polonia Wrocław, wysoko oceniany na międzynarodowym forum, uznany za najlepszy turniej w formule open, jaki odbył się w Polsce w ostatnich latach, jeśli nie w historii.

Za swe zasługi Andrzej Dadełło, Przewodniczący Rady Nadzorczej KS Polonia Wrocław, po raz kolejny został uhonorowany przez Prezydenta Wrocławia tytułem Sponsora Wrocławskiego Sportu.