W miniony weekend w Katowicach rozegrano dwudniowy turniej przyjaźni Polsko-Węgierskiej w którym uczestniczyło dokładnie 843 zawodników. W turnieju głównym zwyciężył arcymistrz Radosław Wojtaszek

Turniej w Katowicach rozegrany z okazji przyjaźni Polsko-Węgierskiej zorganizowany przez miasta partnerskie Katowice i Miszkolc został zorganizowany z wielkim rozmachem, o czym świadczy liczba uczestników, pula nagród, a także goście, którzy zaszczycili swoją obecnością na turnieju. Na otwarciu zmagań gościli między innym prezydent RP Bronisław Komorowski, prezydent Węgier oraz legendarna Judit Polgar.

Turniej rozegrano w dwa dni, grając tempem 15 minut plus 10 sekund na zawodnika na dystansie 9 rund. W turnieju głównym, w którym grało 267 zawodników, zwyciężył GM Radosław Wojtaszek, drugie miejsce zajął GM Zbigniew Pakleza, a na ostatnim miejscu na podium uplasował się GM Kacper Piorun.

Z polonistów najwyżej był Daniel Sadzikowski – 24 miejsce. Bardzo dobry występ zanotował Szymon Gumularz (na zdjęciu z Radosławem Wojtaszkiem), który rozstawiony z 91 numerem startowym zajął 26 miejsce, będąc najlepszym w swojej grupie rankingowej.

W turnieju dla najmłodszych (ur. 2008 i młodszych) wysokie 7 miejsce zajął Błażej Grot.