W sobotę zakończyły się zmagania szachistów w najsilniejszym Openie w Polsce. W rozgrywanym w Warszawie Memoriale Najdorfa zwyciężył reprezentant Łotwy Igor Kovalenko.

W XV Międzynarodowym Memoriale im. Mieczysława Najdorfa bezkonkurencyjny okazał się GM Igor Kovalenko, który na swoim koncie zgromadził 8 pkt (7 zwycięstw i 2 remisy). Na drugim miejscu z 7 pkt zawody ukończył GM Ivan Cheparinov (Bułgaria), a na ostatnim miejscu na podium stanął GM Michał Krasenkow z 6,5 pkt, który dzięki lepszej punktacji pomocniczej wyprzedził IM Marcela Kanarka oraz GM Jacka Tomczaka. Dodatkowo Memoriał Najdorfa był półfinałem, według nowych zasad rozgrywania Mistrzostw Polski, z którego to prawo do gry w przyszłorocznych Mistrzostwach uzyskali Michał Krasenkow oraz Marcel Kanarek (więcej o kryteriach kwalifikacji do Mistrzostw Polski TUTAJ).

Z zawodników Polonii Wrocław najwyżej był IM Daniel Sadzikowski, który uplasował się na 20 pozycji z 5,5 pkt. Na 23 miejscu sklasyfikowany został GM Dariusz Świercz dla którego nie był to najlepszy turniej. Z 5 pkt turniej ukończył Piotr Mickiewicz, co wystarczyło do zajęcia 35 miejsca. Turnieju nie ukończyła Iweta Rajlich, która wycofała się po 3 rundach.

Pełne wyniki TURNIEJ A

W Turnieju B mieliśmy tylko jednego swojego reprezentanta w osobie 11-letniego Macieja Czopora. Maciek był rozstawiony z numerem 71 na 131 startujących i na swoim koncie zgromadził 5,5 pkt, kończąc zawody na 52 pozycji.