Po Mistrzostwach Polski w Szachach Szybkich zawodnicy zgromadzeni w katowickim Spodku tym razem rozgrywali Mistrzostwa Polski w Szachach Błyskawicznych, gdzie zawodnicy reprezentujący nasz klub zdobyli dwa złote medale!

W sobotę i niedzielę w Katowicach rozgrywano Mistrzostwa Polski w Szachach Błyskawicznych na dystansie 11 rund, gdzie zawodnicy rozgrywali ze sobą 2 partie (raz białymi, a raz czarnymi), czyli do zdobycia było maksymalnie aż 22 pkt. Tempo jakie było przewidziane dla zawodnika to 3 minuty + 2 sekundy na ruch.

Mistrzostwa Polski w Szachach Błyskawicznych rozgrywane w Katowicach przyniosły nam tylko 2 medale, ale za to oba złote! W swoich kategoriach wiekowych zwyciężyli: Mariola Woźniak (D-18) oraz Szymon Gumularz (C-14). Zarówno dla Marioli jak i dla Szymona jest to drugi medal po Mistrzostwach w Szachach Szybkich, gdzie Szymon zdobył złoto, a Mariola brąz. Łącznie w zawodach blitza startowało 18 polonistów: