W niedzielę w Katowicach zakończyły się Mistrzostwa Polski Juniorów w Szachach Szybkich i Błyskawicznych. Zawodnicy Polonii zdobyli w sumie sześć medali i zwyciężyli w klasyfikacji klubów!

Polonia z sześcioma medalami wygrała klasyfikację klubów w Spodku! Warto zaznaczyć w tym miejscu, że w Katowicach przez cztery dni zmagań zagrało w sumie ponad 900 szachistów! Kolejne miejsca w klasyfikacji klubów zajęły KMKSzach Vicotria Komplexbud
i UKS Czternastka Warszawa. W klasyfikacji województw najlepsze było małopolskie, przed mazowieckim i dolnośląskim.

Przypomnijmy, kto z Polonii stawał na podium w Katowicach. W szachach szybkich nasi zawodnicy zdobyli 4 medale: złoto wywalczył Szymon Gumularz (C14), a brąz Magdalena Pawicka (D8), Mariola Woźniak (D18) i Przemysław Piotrowski (C18). W szachach błyskawicznych Polonia zdobyła dwa medale – oba z najcenniejszego kruszcu! Padły one łupem Szymona Gumularza (C14) i Marioli Woźniak (D18). Gratulujemy!