W miniony weekend nasi młodzi zawodnicy licznie uczestniczyli w dwóch turniejach. W II Otwartych Mistrzostwach WKS Kopernik uczestniczyło 20 polonistów. Natomiast w Otwartych Mistrzostwach Wrocławia zagrało 7 naszych zawodników.

W gościnnych progach Młodzieżowego Domu Kultury na ul. Kołłątaja zorganizowano Otwarte Mistrzostwa WKS Kopernik.

W grupie D (dla zawodników z III kategorią męską i z II kategorią żeńską) pierwsze miejsce zajęła Basia Dadełło (6,0 pkt na 7 możliwych), piąte miejsce zajął Marcin Borkowski z 4,5 pkt, 10 miejsce Franciszek Wais 4,0 pkt, 22 miejsce Sebastian Osiakow 3,0 pkt, 25 miejsce Błażej Grot 2,5 pkt, 27 miejsce Kamil Gleń 2,0 pkt.

DSCN2825

Basia Dadełło

Grupę C (dla zawodników z IV kategorią męską i III kategorią żeńską) wygrał Piotr Tomaszewski, który zgromadził na swoim koncie 6,0 pkt na 7 możliwych, wysokie 3 miejsce zajęła Sandra Najdecka z 5,5 pkt, 9 miejsce Julia Klimek 4,0 pkt, 13 miejsce Piotr Kubicki 3,5 pkt, 15 miejsce Rawska Maja 3,o pkt, 17 miejsce Dobromiła Szewc 3,0 pkt, 20 miejsce Leonard Klimek oraz 23 miejsce Szymon Czapliński 2,0 pkt.

2015-03-29-685

Piotr Tomaszewski

Grupa B (dla zawodników z V kategorią męską i IV kategorią żeńską) najwyżej z zawodników Polonii był Jakub Dula, który uplasował się na 4 miejscu z 5,o pkt, jednocześnie robiąc IV kategorię szachową! W dalszej kolejności 8 miejsce zajął Mikołaj Wais 1,0 pkt oraz na 9 miejscu zawody ukończył Franciszek Wasiak także z 1,0 pkt na koncie.

Grupa A (dla zawodników bez kategorii i z V kategorią żeńską) na drugim miejscu zawody ukończyła Alicja Bobińska kończąc turniej z dorobkiem 5,0 pkt, co wystarczyło na zrobienie IV kategorii szachowej! Równie wysoko, co Alicja, bo na 3 miejscu turniej zakończyła Daria Bobińska z 4,0 pkt.

W grupie w której mogli zagrać wszyscy chętni, a więc także dorośli, 10 miejsce z 3,5 pkt zajął Jakub Luberański.

14

23. Otwarte Mistrzostwa Wrocławia – II Turniej

Zawodnicy, którzy nie zagrali w Mistrzostwach WKS Kopernik, wzięli udział w 23. Otwartych Mistrzostwach Wrocławia.

W grupie B (do lat 11 ur. 2004 i 2005) drugie miejsce z 6,0 pkt zajął Grzegorz Kraszewski.

DSCF5152

Grzegorz Kraszewski

Grupa C (do lat 9 ur. 2006) trzecie miejsce zajął Karol Bednarek notując na swym koncie 5,0 pkt, na 16 miejscu był niespełna 5 – letni (w sierpniu ma urodziny) Bartłomiej Bednarek, który wywalczył 2,0 pkt.

Grupa F (do lat 6 ur. 2009 i młodsi) to pewne zwycięstwo  6 – letniego Janafranco Varriale, który nie dał szans swoim konkurentom, wygrywając wszystkie 5 partii! Tuż za Janemfranco była Laura Najdecka mając 4,0 pkt, 11 miejsce przypadło Amandzie Najdeckiej z 2,5 pkt oraz 13 miejsce Aleksandrze Miszkieło również z 2,5 pkt.