W sobotę na Dolnym Śląsku odbyły się dwa licznie obsadzone turnieje szachów szybkich. W obu udział wzięli zawodnicy Polonii Wrocław. Jak sobie poradzili?

W Chojnowie w IV Turnieju o Puchar Polskiej Miedzi wystartowało 84 zawodników, w tym 4 arcymistrzów. Najlepszy okazał się legniczanin GM Łukasz Cyborowski, który zdobył 7,5 pkt. na 9 możliwych. Dalsze miejsca, z taką samą ilością punktów (7 pkt.), w kolejności podzieliło aż 6 zawodników: GM Mirosław Grabarczyk, GM Paweł Jaracz, GM Zbigniew Pakleza, Piotr Brodowski, IM Grzegorz Łukasiewicz oraz 13-letni Krzysztof Łukasiewicz. W turnieju brali udział także zawodnicy Polonii Wrocław. Najwyżej sklasyfikowanym z Polonistów był Kacper Grela, który ukończył zawody na 12. miejscu. Dalsze miejsca zajęli: Agnieszka Bebel – 17. miejsce, Hubert Bebel – 35. miejsce oraz Paweł Korolewicz – 45. miejsce.

W tym samym dniu odbyły się Otwarte Mistrzostwa Wałbrzycha w Szachach Szybkich. W zawodach wystąpiło aż 143 zawodników! Pierwsze miejsce zajął arcymistrz Bartłomiej Heberla, drugie zawodnik Polonii – mistrz międzynarodowy Kamil Stachowiak, a na ostatnim miejscu podium uplasował się Ukrainiec Vadim Razin. W turnieju wystąpiło jeszcze dwoje Polonistów. Patrycja Szulc, która uplasowała się na 67. Miejscu i Franciszek Wais, który zajął 74. miejsce.