Już tylko jedna runda dzieli nas od zakończenia IV Międzynarodowego Arcymistrzowskiego Turnieju Szachowego Kobiet im. Krystyny Hołuj-Radzikowskiej. Nową liderką turnieju została Klaudia Kulon, która w ostatniej rundzie zmierzy się z Jolantą Zawadzką.

Dotychczasowe liderki turnieju w środę straciły punkty – Lilit Mkrtchian zremisowała z Nastassią Ziaziulkiną, a Karina Szczepkowska-Horowska podzieliła. W tej sytuacji nową liderką turnieju została Klaudia Kulon (5 pkt.), choć Mkrtchian i Szczepkowska-Horowska mają taki sam dorobek punktowy. Tuż za nimi w klasyfikacji są kolejne zawodniczki – grająca lepiej z rundy na rundę Monika Soćko w środę pokonała Anę Matnadze i traci do liderki już tylko 0,5 pkt. W tej sytuacji o miejscach na podium rozstrzygnie ostatnia partia, która zapowiada się pasjonująco!

Wyniki 8. rundy: Iva Videnova – Jolanta Zawadzka 0:1, Klaudia Kulon – Marta Bartel 1:0, Lilit Mkrtchian – Nastassia Ziaziulkina 0,5-0,5, Sabrina Vega Gutierrez – Karina Szczepkowska-Horowska 0,5-0,5, Monika Soćko – Ana Matnadze 1:0.

W 9. rundzie (18 grudnia, godz. 10.00, Hotel B&B) zagrają: Ana Matnadze – Iva Videnova, Karina Szczepkowska-Horowska – Monika Soćko, Nastassia Ziaziulkina – Sabrina Vega Gutierrez, Marta Bartel – Lilit Mkrtchian, Jolanta Zawadzka – Klaudia Kulon.