W rundzie czwartej spotkaliśmy się z KS AZS Politechniką Śląską Gliwice. Z uwagi na poprzedzający dzień, podwójna runda (12 godzin szachów) postanowiliśmy do tej rundy przygotować się fizycznie. Wyjście do sklepu który położony jest na samym dole Szczyrku było bardzo dobrą zaprawą. Powrót z nosem przy ziemi na pewno sprawił, iż nasi zawodnicy nabrali świeżości.

Runda zaczęła się świetnie od zwycięstwa Patrycji i Karoliny. Dwa białe kolory i dwa punkty. Niestety za chwilę na piątej szachownicy Agnieszka nie wzięła figury i to się na niej zemściło, gdyż podstawiła jakość. Na trzeciej szachownicy Łukasz doznał przewidzenia i podstawił figurę. Szymon trzymał pozycję i zapowiadał się remis. Potrzebowaliśmy jeszcze gdzieś jednego punktu by wygrać mecz. Tutaj Przemek wziął na siebie odpowiedzialność za wynik i w bardzo ładny sposób wygrał partię.

201307251009diag2l

W pozycji na diagramie nastąpiło 33.Ge6 Gf7 34.h7 1-0

Za chwilę Szymon podpisał remis i przy stanie 3,5 do 1,5 grał jeszcze Łukasz. Sprawił on nam niespodziankę, gdyż uratował partię bez figury wykorzystując niedoczas przeciwnika. Mamy nadzieję że jutro powtórzymy wynik.

Ze Szczyrku Artur Czyż