W Karpaczu rozpoczęły się rozgrywki ekstraligi juniorów, które potrwają do 30 lipca. Bardzo udanie wystartowała nasza drużyna, będąca jednocześnie obrońcą tytułu, która w pierwszej rundzie pokonała 4-2, zawsze groźną warszawską Polonię. Punkty dla naszej ekipy zdobyli, wygrywając swoje partie Kasia Dwilewicz, Kamil Nowak, Kacper Grela i Komil Khamidow. Niepowodzenie na starcie zanotowały natomiast Ania Iwanow i Ola Dadełło. Obie nasze zawodniczki przegrały jednak partie z wyżej notowanymi przeciwnikami, Łukaszem Jarmułą i Marią Leks.

Mecz rozpoczął się od bardzo pewnego zwycięstwa Kasi na 6 szachownicy, jednak na dwóch innych szachownicach ( 2 i 5)Komil i Ola, stali delikatnie mówiąc nieco podejrzanie i chociaż stosunkowo szybko nasz drużyna objęła prowadzenie 3-0, to jednak zwycięstwo w meczu stało pod znakiem zapytania. Na szczęście przeciwnik Komila pogubił się i tym samym nasz junior postawił przysłowiową kropkę nad „i”.

Równolegle z rozgrywkami ekstraligi, odbywają się w Karpaczu rozgrywki I ligi, w której startuje
drużyna MUKS MDK Śródmieście Wrocław, remisując w swoim pierwszym meczu 3-3 z LKSz Czarną