W rundzie piątej pokonaliśmy niżej rozstawiony UKS „GIM-DWÓJKA” Tomaszów Lubelski 5,5 : 0,5. Na szóstej szachownicy Kasia wygrała walkowerem. Kacper, Kamil i Ola szybko pokonali swoich przeciwników. Komil po długiej walce zrealizował przewagę pionka w skoczkówce. W symetrycznej Partii Angielskiej Ani nie udało się uzyskać przewagi i w końcówce musiała powtarzać posunięcia.

W VI rundzie rozegraliśmy bardzo dobry mecz przeciwko KSz „Javena – Hańcza” Suwałki, wygrywając 4:2. Kacper w wymiennej Obronie Francuskiej szybko zdobył piona i pewnie zrealizował przewagę w końcówce. Grający czarnymi Komil tradycyjnie zrezygnował z roszady na rzecz marszu piona h, który wywołał chaos w obozie przeciwnika. Po kilku estetycznych uderzeniach taktycznych partia stanęła na ostrzu noża (Diagram1)
de1
26…G:a3! 27.a7 G:b4 28.Wd1 Wf6+ 29.Hf3 Ha2 0–1

Ania w Obronie Caro-Kan rozpoczęła silny atak po linii g, dzięki któremu uzyskała znaczną przewagę czasową i w niedoczasie przeciwnik pomylił się. Grający czarnymi Kamil w zamkniętej pozycji dobrze manewrował i przełamał twierdzę przeciwnika silnym 55…Sh:g4! (Diagram2)
de2
Ola wyraźnie górowała nad doświadczoną Kasią Murawko w debiucie, ale w niedoczasie przeoczyła wymianę hetmanów, dzięki której przeciwniczce udało się zrealizować przewagę w końcówce wieżowej.

Z Karpacza
Oskar Wieczorek