Dziś zakończyła się trzecia runda VIII Międzynarodowego Turnieju Klubu Polonia Wrocław rozgrywanego w ramach Wrocławskiego Festiwalu Szachowego. W obydwu grupach mamy dwoje zawodników z kompletem punktów.

Grupie A przewodzą arcymistrz Mirosław Grabarczyk oraz Polonista Oskar Wieczorek. Tuż za nimi ze stratą pół punktu mamy siódemkę graczy, a najlepszą dotychczas przedstawicielką płci pięknej jest Paulina Cagara z dwoma punktami.

W grupie B wiodą prym Bartosz Miszkieło oraz Mariusz Kowalczyk. O ile ten drugi w trzeciej rundzie toczył ciężki bój, o tyle junior zakończył swą partię po trzydziestu minutach, gdyż jego przeciwnik na rundzie się nie pojawił. Czołówce po piętach depcze trzech zawodników: Daniel Damian, Łukasz Lipski i Jerzy Krupa. W klasyfikacji kobiet z dwoma punktami prowadzi Radosława Lascar.

diag2

Ciekawą końcówką (na diagramie) zakończyła się partia Damian Śliwicki- Komil Khamidov. W partii nastąpiło 47. Kc1 i zawodnicy zgodzili się na remis. Komputer ocenia pozycję na równą, ale zdania graczy i kibiców były podzielone.