Na cztery rundy przed końcem rywalizacji w VIII Międzynarodowym Turnieju Klubu Polonia Wrocław rozgrywanego w ramach Wrocławskiego Festiwalu Szachowego liderzy grup zmieniają się jak w kalejdoskopie.

Na prowadzenie w grupie A wyszedł Kamil Stachowiak, który pokonał Jerzego Kubienia i ma na koncie 4,5pkt. Miejsca od drugiego do szóstego dzielą zawodnicy z 4pkt.: arcymistrzowie Mirosław Grabarczyk i Łukasz Cyborowski, Michał Matuszewski, Oskar Wieczorek i Filip Cukrowski. Po porażce z klubowym kolegą prowadząca dotychczas w klasyfikacji Pań Paulina Cagara spadła na drugą pozycję. Polonistkę wyprzedziła juniorka Agnieszka Dmochowska, która po drugiej z rzędu wygranej ma 3pkt.

W grupie B niespodziewanie prowadzenie objął jedenastoletni reprezentant Polonii Wrocław Łukasz Lipski, który zgromadził 4,5pkt. Tuż za nim mamy trójkę zawodników z 3pkt.: Mariusza Kowalczyka, Andrzeja Szybkę i Jerzego Krupę. Najlepszą kobietą nadal pozostaje Radosława Lascar (3pkt.).

diag3

Dla spragnionych szachowych wrażeń przedstawiamy ciekawą pozycję. W partii nieoczekiwanie czarne zagrały 18. … Gb7 19. H:b7 G:g5 20. Kb1 Wb8 21. f:e7 (niedokładne, lepsze było H:e7) G:e7 22. Hf3?? (H:a6 jedyne) W:b2 z wygraną.

GALERIA ZDJĘĆ