W pierwszym meczu drugiego zjazdu Ekstraligi Szachowej  drużyna Votum Polonii Wrocław wygrała z GKS Basztą Żnin 4-2. Wartym odnotowania jest fakt, iż poloniści grali w osłabieniu. Na zjeździe zabrakło lidera drużyny Radka Wojtaszka oraz bardzo solidnego Dimitriosa Mastrovasilisa.

Mimo absencji dwóch zawodników z czołówki rankingowej godnie ich zastąpili Piotr Dobrowolski oraz Oskar Wieczorek. Przypomnijmy – w ostatnim zjeździe Nasza drużyna przegrała pierwszy mecz z bezpośrednim konkurentem do złota drużyną Wasko Hetman Szopienice. Następne dwa wygrała z niżej notowaną Miedzią Legnica oraz Politechniką Poznańską. Obecnie, w lidze zajmujemy trzecią lokatę.

Mateusz Bartel: Był to bardzo udany mecz dla naszej drużyny. Rzadko zdarzały się tak pewnie wygrane mecze, gdzie przeciwnicy występowali w najsilniejszym składzie a my byliśmy osłabieni. Na żadnej szachownicy nie ryzykowaliśmy. Od początku mecz rozegrany był  po profesorsku. W mojej partii nie miałem przewagi. Gdyby w 16 ruchu mój przeciwnik zagrał d4 to on miałby większe szanse na wygraną. Następnie zrobił kilka nieostrożnych posunięć. Długo myślał. Po  25 ruchach miałem wygraną. Bardziej przeciwnik przegrał niż ja wygrałem.  Kluczowe momenty zagrał słabo. Partia Joli przebiegała w podobnym duchu.  W równej pozycji Jola czekała, aż przeciwniczka zacznie się mylić by precyzyjnie to wykorzystać i zainkasować punkt.

Pozostała czwórka czyli Darek Świercz, Kamil Stachowiak, Piotr Dobrowolski i Oskar Wieczorek spokojnie grając zremisowali swoje partie. Dziś liczymy na powtórkę.