W zakończonym zjeździe Drużynowych Mistrzostw Polski drużyna Polonii Wrocław odniosła trzy zwycięstwa. O piątkowym zwycięskim meczu z Basztą Żnin już pisaliśmy.  Czas na relację z dwóch następnych rund.

W sobotę Poloniści zmierzyli się z KSz Odrodzenie Kożuchów. Swoje partie wygrali Mateusz, Darek, Oskar i Jola. Piotr i Kamil zadowolili się remisami. Wygrana 5-1 pozwalała optymistycznie patrzeć na niedzielę. Jednak ranne rundy bywają często nieprzewidywalne i rzeczywiście podczas meczu z Drogowcem Kraków obserwowaliśmy mały horror.  Na pierwszej szachownicy Jan Krzysztof Duda, najmłodszy arcymistrz w Europie zremisował w bardzo ostrej pozycji z Mateuszem Bartlem. Nieoczekiwanie na drugiej przegrał Dariusz Świercz z Danielem Sadzikowskim.  Na dwóch ostatnich szachownicach Oskar Wieczorek i Jola Zawadzka wygrali swoje partie. Zwycięstwo w meczu zapewnił Kamil wygrywając z wyżej notowanym Arturem Jakubcem.  Wynik meczu 3,5-2,5.

Na zakończenie drugiego zjazdu Poloniści plasują się na 2-3 pozycji razem ze Stilonem Gorzów Wielkopolski , którym to przyjdzie zmierzyć się w III zjeździe.