radkow

W sobotę 12 października  w Radkowie rozpoczęły się eliminacje międzywojewódzkie strefy lubusko – dolnośląskiej do finałów mistrzostw Polski juniorów, czyli popularne makroregiony. Na zawody udało się dziewięcioro zawodników Polonii Wrocław wraz z rodzinami i trenerami.

Najwięcej, bo aż pięcioro chłopców gra w grupie do lat 9. Są to Wiktor Smyka, Kuba Dołharz, Cyprian Ziółkowski, Grzesiu Kraszewski i Kamil Gleń. Do lat 11 reprezentuje nas Łukasz Lipski, a do lat 17 – Przemek Piotrowski.

W grupie dziewcząt  do lat 13 grają dwie Polonistki – Agata Dwilewicz i Karolina Kalinowska.

Początek zawodów dla ekipy Polonii Wrocław okazał się wyjątkowo udany. W pierwszej rundzie nasi zawodnicy stanęli na wysokości zadania i zdobyli komplet punktów! Karolina i Przemek wylosowali pauzę – w ich grupach obowiązuje system kołowy.

Druga runda była tylko odrobinę gorsza od pierwszej – Cyprian wygrał z Grzesiem w bratobójczym pojedynku a Kamil uległ wyżej rozstawionemu przeciwnikowi. Pozostali Poloniści pewnie wygrali swoje partie.

Do finałów mistrzostw Polski promocję uzyskuje po 4 najlepszych zawodników w grupach do lat 11, 13, 15, 17,  a do lat 9 – po 6 najlepszych zawodników. Trzymamy kciuki za udany występ naszych zawodników w kolejnych rundach i awans do finałów.

dla Polonii Wrocław

Paulina Cagara i Tomasz Motyl