Reprezentacja Polski szachistek zmierzyła się w Charkowie w 5-rundowym meczu towarzyskim z mistrzyniami świata – Ukrainkami. Dwie rudny wygrały Polki, dwie padły łupem gospodyń, a w jednej zanotowano remis. W składzie polskiej drużyny wystąpiła zawodniczka Polonii Wrocław Jolanta Zawadzka. Dla obu drużyn mecz towarzyski był etapem przygotowań do listopadowych Drużynowych Mistrzostw Europy, które odbędą się w Warszawie. Pierwszą rundę Polki przegrały 1,5-3,5. W drugiej padł remis 2,5-2,5. Trzecia runda zakończyła się kolejnym zwycięstwem Ukrainek 3,5-1,5. Za to finisz należał do Polek, które czwartą i piątą rundę wygrały stosunkiem 3-2. W „dużych punktach” zanotowano remis 5:5, a w małej punktacji Ukrainki zdobyły 13,5 pkt., a Polki 11,5 pkt.

Tak punktowały w Charkowie nasze reprezentantki: Monika Soćko – 2,5 pkt., Karina Szczepkowska-Horowska – 2,5 pkt., Joanna Majdan-Gajewska – 2,5 pkt., Jolanta Zawadzka – 2 pkt., Klaudia Kulon – 2 pkt.

Warto dodać, że podczas pobytu w Charkowie nasze szachistki obejrzały na żywo mecz piłkarski Ukraina – Polska w ramach eliminacji do MŚ 2014, który biało-czerwoni przegrali 0:1.