DSCF7199Od piątku do niedzieli Klub Szachowy Polonia Wrocław gościł Drużynowe Mistrzostwa Dolnego Ślaska w Szachach błyskawicznych, szybkich, oraz kobiet. Jako gospodarze zawodów do gry w blitza wystawiliśmy trzy drużyny.

29.11.2013 – W Drużynowych Mistrzostwa Dolnego Śląska w Szachach Błyskawicznych wystawiliśmy trzy drużyny- serwis turniejowy.

DSA Polonia Wrocław, VOTUM Polonia Wrocław oraz CTE Polonia Wrocław. Pierwsza drużyna okazała się bezkonkurencyjna wygrała wszystkie swoje mecze. Ciekawostką jest fakt, iż w 7 rundzie DSA Polonia Wrocław (Daniel Sadzikowski, Piotr Dobrowolski, Oskar Wieczorek, Maciej Świcarz) spotkała się z drużyną juniorów CTE Polonia Wrocław (Piotrowski Przemysław, Majewski Piotr, Łukasz Lipski, Paweł Korolewicz). W prawdzie pierwsza drużyna rozgromiła juniorów, ale zarówno ten mecz jak i wszystkie inne na pewno w przyszłości zaprocentują. Dla juniorów była to bardzo dobra nauka gry.

Dzień później 30.11 odbyły się Drużynowe Mistrzostwa Dolnego Śląska w Szachach Szybkich – serwis turniejowy.

Na starcie zgłosiło się mniej drużyn wiec rozegrano je systemem kołowym. Ponownie najlepsza, wygrywając wszystkie mecze okazała się drużyna DSA Polonia Wrocław

W niedzielę ostatnim dniu zawodów odbyły się Drużynowe Mistrzostwa Dolnego Śląska Kobiet w Szachach Szybkich – serwis turniejowy

Naszych barw broniły DSA Polonia Wrocław (Anna Iwanow, Paulina Cagara) oraz przyszłość Polonii drużyna Votum Polonia Wrocław (Patrycja Szulc i Karolina Kalinowska). Pierwsza drużyna zdobyła komplet punktów meczowych oraz małych zdobywając pierwsze miejsce w zawodach. druga drużyna także dzielnie się spisała i zdobyła brązowy medal.

gratulujemy sukcesów

AC.