Styczeń jest miesiącem, w którym większość szachistów dopina plany startowe na cały rok. Sprawdziliśmy, jakie najważniejsze starty ma przed sobą w tym roku arcymistrzyni Jolanta Zawadzka z Polonii Wrocław.

– Na razie jeśli chodzi o plany startowe na ten rok to mam zaplanowany tylko udział w Mistrzostwach Polski Kobiet, start w Ekstralidze oraz wyjazd na Olimpiadę Szachową w Tromsoe. Są to trzy najważniejsze turnieje w roku – mówi wrocławska arcymistrzyni i jedna z liderek Polonii. Oczywiście w sumie startów będzie znacznie więcej, ale… – Mój plan startów treningowych jeszcze nie jest ustalony – dodaje Jola Zawadzka.

W Mistrzostwach Polski Kobiet, które w tym roku odbędą się w dniach 25 marca – 2 kwietnia, Jola tradycyjnie będzie walczyć o medale. Dość powiedzieć, że wrocławianka ma ich na koncie aż 8 (w tym dwa złote), a od 2009 roku nieprzerwanie w każdych kolejnych mistrzostwach kraju staje na podium! W zeszłym roku zdobyła srebro, a wyprzedziła ją jedynie Monika Soćko.

Później wrocławiankę czekają zmagania w Ekstralidze, w której tradycyjnie już Polonia będzie walczyć o medale oraz wyjazd na Olimpiadę Szachową w Tromsoe (1-18 sierpnia), gdzie reprezentacja Polski kobiet – brązowe medalistki listopadowych Drużynowych Mistrzostw Europy w Warszawie – także będzie zaliczać się do faworytów i celować w podium.