Jak zwykle na początku roku silną grupą Polonistów zdecydowaliśmy się na start w czeskim Turnieju Marienbad Open. Do Mariańskich Łaźni wyjechali: Basia Dadełło, Ola Dadełło, Kamil Nowak, Przemek Piotrowski, Komil Khamidov, Kacper Grela, Agnieszka Bebel, Patrycja Szulc, Karolina Kalinowska i Łukasz Lipski. Opiekę trenerską sprawuje Mirosław Perdek i oraz autor tych słów. W zgrupowaniu udział bieże także Andrzej Dadełło, Przewodniczący Rady Nadzorczej Polonii.

cover

Zostaliśmy zakwaterowani w czterogwiazdkowym hotelu Continental, który jest położony blisko sali gry. Dzięki temu będziemy  mieli warunki do spokojnego przygotowania do partii. mamy też możliwość dbania o aspekty fizyczne na basenie. Gdy przyjdzie czas na relaks spacer po pobliskim parku na pewno umili nam czas i pozwoli na chwilę odetchnąć od trudów turniejowych.

DSCF7214

W rundzie pierwszej wśród naszej ekipy zanotowaliśmy jedną niespodziankę. Swoja partię wygrał przewodniczący Rady Nadzorczej Klubu Andrzej Dadełło z rozstawionym z numerem 9 mistrzem fide Viktorem Tchnernyi. Swoje partie wygrali także, Khomil Kamidov, Przemek Piotrowski oraz Kacper Grela.

Mamy nadzieję że w kolejnych rundach nasi zawodnicy będą sprawiać przyjemne niespodzianki. Czyli wygrywać z teoretycznie lepszymi zawodnikami – mówi Mirosław Perdek

DSCF7229

Przed drugą rundą wszyscy jesteśmy bojowo nastawieni. Po porannym spacerze i bardzo dobrym śniadaniu, część ekipy zasiadła do przygotowań. Niektórzy poszli trenować także w turnieju szachów szybkich.

DSCF7230

W dniu dzisiejszym zobaczymy podwójne derby. Łukasz Lipski zagra z Alksandrą Dadełło, a Kamil Nowak z Barbarą Dadełło.

Strona z wynikami

z Mariańskich Łaźni

Artur Czyż