W dniach 24-27.02 w naszym klubie trwała Mała Akademia Polonii. Głównym jej celem było przygotowanie 4.naszych zawodników – Basi, Kuby, Wiktora i Cypriana do zaczynających się na dniach Mistrzostw Polski do lat 10. Cztery dni ciężkiej pracy i przygotowań wykorzystali bardzo dobrze.

Ćwiczyli nie tylko motywy szachowe i sytuacje, które mogą sie pojawić na szachownicy. Trenerzy położyli także nacisk na przygotowanie psychiczne, jak przygotować się i zmotywować do walki, co zrobić i jak się zachować, gdy coś nie idzie po naszej myśli.

Jeden z trenerów Pan Jakub Żeberski tak podsumował Akademię: Główny nacisk położony jest na bezpośrednie przygotowanie startowe. Rozpatrujemy i analizujemy rozliczne sytuacje, które mogą pojawić się na Mistrzostwach. Dodatkowo – poprzez rozwiązywanie ciekawych zadań i studiów szachowych – zawodnicy nabierają “apetytu” na grę. Wszyscy czekamy już na Mistrzostwa, które będą zarówno wielkim świętem szachów, młodych szachistów, ich rodziców i trenerów, jak również weryfikacją posiadanej siły gry i wytyczną do pracy na przyszłość.

Ważnym elementem Akademii była integracja grupy. Czas pomiędzy zajęciami był przeznaczony na spacery po Wrocławiu, jeden z nich odbył się dzięki uprzejmości Pani Małgorzaty Rzeszutek, która jest wrocławskim przewodnikiem. Poznaliśmy wiele ciekawostek o Wrocławiu, odkryliśmy wiele jego tajemnic, pokonaliśmy 202 schody na Wieżę Matematyczną.  Oczekiwanie na rodziców czy zajęcia był wypełnione grami planszowymi.

Pozostaje nam życzyć całej czwórce samych sukcesów na Mistrzostwach Polski.