Od 30 kwietnia do 4 maja we Wrocławiu będzie przebywać drużyna Klubu Szachowego Ateneo z Elche. Hiszpanie podczas pobytu chcą zwiedzić stolicę Dolnego Śląska, a 3 maja rozegrać mecz towarzyski z szachistami Polonii!

Pisaliśmy już o tym, że niedawno hiszpański szachista Eduardo Tellechea z Elche, zwiedzając Wrocław odwiedził także Polonię i nasz klub szachowy zrobił na nim na tyle duże wrażenie, że swoimi spostrzeżeniami podzielił się na blogu. Okazało się, że Eduardo na tyle rozreklamował Polonię w swoim mieście Elche, że tamtejszy Klub Szachowy Ateneo w dniach 30 kwietnia – 4 maja wysyła swoją drużynę szachistów na wycieczkę do Wrocławia. – Uznaliśmy, że ich wizyta to doskonała okazja, by rozegrać mecz towarzyski między naszymi klubami. Wstępnie ustaliliśmy, że dojdzie do niego 3 maja, oczywiście w siedzibie Polonii, przy ul. Wita Stwosza 37-39 – mówi Artur Czyż z Zarządu Polonii.

Dodatkowo 1 maja zawodnicy obu klubów rozegrają we Wrocławiu turniej szachów szybkich. Zawodnikiem Klubu Szachowego Ateneo z Elche jest m.in. arcymistrz Alejandro Hoffman.