W dniach 21 luty-2 marca  zorganizowaliśmy zgrupowanie szachowe na Górze Św. Anny podczas corocznego międzynarodowego turnieju szachowego. Zawodnicy Polonii walczyć będą w dwóch openach A i B. Warto dodać że w każdym z ich pierwsza nagroda wynosi 5000 zł. W openie A walczą Daniel Sadzikowski, Kamil Stachowiak, Piotr Dobrowolski, Komil Khamidov, Przemysław Piotrowski, Kacper Grela oraz Szymon Kulaś. W openie startuje 28 zawodników.

Już w pierwszej porannej rundzie mogliśmy zaobserwować baraże bowiem Szymon odpierał ataki starszego kolegi Kamila.DSCN1859

Ostatecznie przegrał a Kamil zainkasował cały punkt. Swoją partię pewnie wygrał Daniel oraz Piotr. Niespodziankę sprawił Przemek, który grając białymi, wręcz “dręczył” swojego przeciwnika – arcymistrza Mikhaila Simatseva. Niestety zadziałała magia rankingu i ostatecznie Przemek zgodził się na remis co i tak jest bardzo dobrym wynikiem.

DSCN1845

Swoją partię wygrał także Kacper Grela grając przeciwko wyżej notowanemu Michałowi Obruśnikowi. Słabiej spisał się Komil, który zremisował z Janem  Pułtorakiem będącym w posiadaniu dużo słabszego rankingu. W rundzie drugiej nie zawiódł Piotr Dobrowolski wygrywając z Lizakiem oraz Daniel Sadzikowski inkasując punkt od Filipa Cukrowskiego. Nie zawiódł także Szymon  wygrywając z “nadzieją polskich szachów” Alicją Śliwicką. Słabo spisał się Kamil, który przegrał z dużo niżej notowanym Bartłomiejem Różyckim. Swoją partię przegrał Przemek Piotrowski grając z kolejnym arcymistrzem w turnieju. Tym razem był nim  rozstawiony z numerem jeden Kislynski. Przemek po rozegranym słabo debiucie, zaostrzył grę i stworzył istny “ogień na szachownicy. Niestety nie był w stanie wykorzystać nadarzającej się okazji i ostatecznie przegrał. Przegrali także Komil Khamidov oraz Kacper Grela.

DSCN1886

Listę Startową Openu B z pierwszym numerem startowym otwiera Szymon Gumularz. Niższe numer startowe posiadają: Karolina Kalinowska, Agnieszka Bebel, Patrycja Szulc, Łukasz Lipski i Marcin Borkowski. Poranna runda dla większości naszych zawodników nie była udana. Swoją partię jako jedyny w grupie B wygrał Szymon Gumularz, a reszta zawodników dzielnie opierała się silniejszym przeciwnikom. W rundzie popołudniowej było już o wiele lepiej. Wygrali: Karolina, Agnieszka i Łukasz, Szymon swoją partie zremisował. Trzeba przyznać, ze sprawdzał swojego przeciwnika do samego końca w końcówce skoczkowej. Ponownie dzielnie grali Patrycja oraz Marcin, którzy rozegrali bardzo dobrze początek partii. Niestety później zabrakło czegoś a silniejsi rankingowo przeciwnicy pokazali swoją wyższość.

DSCN1870

DSCN1894