Druga runda Mistrzostw Polski w w Warszawie już za nami. Swoją partię pewnie wygrała Jolanta Zawadzka z aspirującą do kadry narodowej Klaudią Kulon. Po bolesnej porażce w pierwszej rundzie partię wygrał także Mateusz Bartel, który przełamał żelazną obronę Mirka Grabarczyka  grając przeciwko obronie rosyjskiej.

Jest to świetna szkoleniowa partia pokazująca jak należy rozwijać figury i realizować plan ataku na króla.

Mateusz Bartel vs Mirosław Grabarczyk Lotto Mistrzostwa Polski 2014 -  zdjęcie pochodzi ze strony www.pzszach.pl/mp2014/

Mateusz Bartel vs Mirosław Grabarczyk
Lotto Mistrzostwa Polski 2014 –
zdjęcie pochodzi ze strony www.pzszach.pl/mp2014/

Świetną wynik osiągnął Daniel Sadzikowski. Z jednym z najlepszych polskich zawodników Bartoszem Soćko. W debiucie i grze środkowej przydusił swojego przeciwnika kontrolując cały czas sytuacje. Niestety nie wykorzystał kilku szans na zdobycie pełnego punktu. Partia przeszła do końcówki wieżowej, która zakończyła się remisem.

Daniel Sadzikowski Lotto Mistrzostwa Polski 2014 -  zdjęcie pochodzi ze strony www.pzszach.pl/mp2014/

Daniel Sadzikowski
Lotto Mistrzostwa Polski 2014 –
zdjęcie pochodzi ze strony www.pzszach.pl/mp2014/

Darek Świercz zremisował z Tomaszem Warakomskim – pogromcą Mateusza z pierwszej rundy. Kamil Stachowiak niestety nie dał rady przeciwstawić się Grzegorzowi Gajewskiemu. Swoją partię przegrał także Oskar Wieczorek.

Jolanta Zawadzka vs Klaudia Kulon Lotto Mistrzostwa Polski 2014 -  zdjęcie pochodzi ze strony www.pzszach.pl/mp2014/

Jolanta Zawadzka vs Klaudia Kulon
Lotto Mistrzostwa Polski 2014 –
zdjęcie pochodzi ze strony www.pzszach.pl/mp2014/

Wśród Pań oprócz zwycięskiej Joli obserwowaliśmy także jak Iweta zremisowała z Kariną Szczepkowską-Horowską, oraz Anię Iwanow, która zremisowała z Edytą Jakubiec  poprzez trzykrotne powtórzenie pozycji.

DSA SA Finansial GroupDSA Investment SAVotum SA