Kapitalnie spisują się reprezentanci Polonii Wrocław w Mistrzostwach Polski Juniorów! W przedostatniej rundzie w pojedynku na szczycie grupy dziewcząt do lat 16 Ola Dadełło pokonała Mariolę Woźniak i przed ostatnią rundą samotnie lideruje klasyfikacji generalnej (6,5 pkt.). Mariola jest druga (6 pkt.), a Kasia Dwilewicz czwarta (także 6 pkt.)!

Polonistki dominują w grupie dziewcząt do lat 16 i mają szansę nawet na komplet medali. Przed ostatnią rundą prowadzi Ola Dadełło (6,5 pkt.) przed Mariolą Woźniak (6 pkt.). Czwarta jest Kasia Dwilewicz (6 pkt.). Mariola długo prowadziła w turnieju, ale na pozycji liderki zmieniła ją Ola, po wygranej w sobotę w bezpośrednim starciu. Losy medali rozstrzygną się w ostatniej rundzie, w której Ola zagra z Anną Marczuk, Mariola z Ewą Harazińską, a Kasia z Martyną Konopacką. Początek w niedzielę o godz. 9.00.

Szansę na medal wśród chłopców do lat 16 ma Przemysław Piotrowski (5,5 pkt.), który przed ostatnią rundą zajmuje 4. miejsce, ale ma taki sam dorobek, jak trzeci Krzysztof Kanicki i właśnie z nim zagra w ostatniej partii.