Miło nam poinformować, że Prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz będzie Patronem Honorowym Mistrzostw Europy w Szachach Szybkich i Błyskawicznych, których organizatorem w grudniu bieżącego roku będzie Polonia Wrocław! Gospodarz naszego miasta poinformował o tym w specjalnym liście do naszego klubu, w którym życzył także szachistom Polonii wielu sukcesów.

W liście nadesłanym do Polonii przez Biuro Prezydenta Wrocławia, czytamy m.in.: – Pan Prezydent z radością i satysfakcją przyjął zapowiedź organizacji w naszym mieście jednego z najbardziej prestiżowych turniejów szachowych na naszym kontynencie. Biorąc pod uwagę wartość sportowo-integracyjną wydarzenia, jego wymiar popularyzatorski, a także doświadczenie organizatorów w realizacji zawodów o randze ogólnopolskiej i międzynarodowej, Pan Prezydent przyjmuje zaproszenie do objęcia Patronatem Honorowym tego przedsięwzięcia. Wierzy również, że w trakcie mistrzostw zawodnicy i kibice wspólnie będą dzielić to, co w sporcie uniwersalne: pasję, przyjemność i emocje. Gratulując przyznania przez Europejską Unię Szachową prawa organizacji Mistrzostw Europy Polonii Wrocław, Pan Prezydent przekazuje całemu Klubowi życzenia wielu sukcesów oraz satysfakcji z realizacji tych wyjątkowych zawodów.

Przypomnijmy, że Mistrzostwa Europy w Szachach Szybkich i Błyskawicznych, których prawo organizacji otrzymała Polonia, odbędą się we Wrocławiu w dniach 19-21 grudnia 2014.