Od 23 do 30 marca w Jastrzębiej Górze o medale mistrzostw Polski w szachach będą rywalizować juniorzy do lat 16 i 18. Polonię Wrocław będzie reprezentować siedmioro zawodników. – Liczę, że ciężki całoroczny trening oraz pomoc na miejscu dwóch trenerów: Mirosława Perdka i Jakuba Żeberskiego, przyniesie naszym zawodnikom jak najlepsze wyniki. Nie ukrywam, że liczymy także na medale – mówi Artur Czyż, dyrektor Polonii.

W Jastrzębiej Górze wystartuje aż siedmioro reprezentantów Polonii. Najsilniej nasz klub będzie reprezentowany w kategorii dziewcząt do lat 16, gdzie zagrają aż cztery Polonistki: Mariola Woźniak, Aleksandra Dadełło, Katarzyna Dwilewicz i Agnieszka Bebel. Wśród chłopców do lat 16 rywalizować będą Przemysław Piotrowski i Kamil Nowak, a w grupie chłopców do lat 18 zagra Komil Khamidov. Opiekę trenerską w Jastrzębiej Górze na naszymi zawodnikami będą sprawować Jakub Żeberski i Mirosław Perdek.

Na jakie wyniki możemy liczyć i kto ma największe szanse na medal? – Nasza zdolna młodzież aspiruje do miejsc w czołówce i na pewno mamy kilka szans medalowych. Trudno mi się o nich wypowiadać, bo zagra tam m.in. moja córka Ola, której życzę jak najlepiej. Z tych wszystkich naszych zawodników do lat 16 i 18 największe szanse na podium ma Mariola Woźniak. Gdyby wróciła z mistrzostw bez medalu, to byłaby duża niespodzianka. Jeśli chodzi o pozostałych naszych reprezentantów, to jeśli zagrają na swoim dobrym poziomie, z pewnością stać ich na walkę o czołowe pozycje – mówi Andrzej Dadełło, Przewodniczący Rady Nadzorczej Polonii Wrocław.

Trzymamy kciuki za naszych graczy! Ich wyniki będzie można śledzić na bieżąco na stronie zawodów.